Słodki zielnik Lary

Wydawnictwo: Edipresse
Lara's sweet herbarium
zioła, przepisy, słodycze
Athoualia

Lara Gessler fachu uczyła się od najlepszych mistrzów w akade­miach kulinarnych oraz restauracjach Londynu i Nowego Jorku. Córka słynnej restauratorki Magdy, pasję do gotowania odzie­dziczyła po mamie i tacie – cukierniku. Jej książkowy debiut to przełożenie polskiej, pełnej aromatycznych ziół kulinarnej trady­cji na język współczesnej kuchni w ponad 50 przepisach. Majera­nek, tymianek czy jałowiec w książce Lary występują w nowej roli dodatków do deserów.

Wydanie dwujęzyczne, po polsku i angielsku.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse, 2016

źródło okładki: www.hitsalonik.pl

Iliana | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Zielnik - przywołuje mi na myśl ten szkolny, robiony ręcznie przez nas samych, w którym wklejało się wszystkie dostępne z ogrodów gałązki ziół, ususzone listki, a nawet kwiaty. Uwielbiałam tę czynność, bo z każdą wklejoną rośliną poznawało się jej historię, przeznaczenie, występowanie, a nawet jej łaciński odpowiednik. Czyli tak po drobince odkrywało się małe tajemnice zaklęte niczym w talizmanach.

Moja kochana babcia zawsze powtarzała, że jeśli kuchnia pachnie, tam jest miłość, szczęście i prawdziwa rodzina, bo zioła nadają potrawom wyjątkowości, wydobywają głębię smaku, aromatu i... potrafią nadać im niepowtarzalności. Można je samemu wyhodować, zebrać i ususzyć, a wachlarz ich dostępności jest szeroki, dając mnóstwo rodzajów możliwości ich wykorzystania. Coraz lepiej przekonujemy się do ziół. I dobrze, bo jak udowadnia Lara Gessler, zioła mają swą moc sprawczą i można je różnorako wykorzystać.

Zapraszam na całą recenzję...

justprincehubertt | 2017-09-29
PepsiCola | 2017-04-10