Walki uliczne

Wydawnictwo: wydawnictwo ZP
poradniki
Cavalcanti

W 70. Rocznicę aresztowania przez niemieckiego okupanta Głównego Komendanta Armii Krajowej, gen. bryg. Stefana Roweckiego, znanego najbardziej pod pseudonimem - "Grot", pragniemy tym wydawnictwem przypomnieć, że dowódca AK miał także ogromny dorobek twórczy w zakresie piśmiennictwa militarnego. W latach 1916-1942 opublikował 114 prac, zarówno o charakterze historycznym w periodykach wojskowych, jak i teoretycznym dotyczącym najistotniejszych zagadnień współczesnego pola walki. Wiele opracowań Stefana Roweckiego prezentuje myśl wojskową aktualną do dnia dzisiejszego, wiele z nich stało się kanwą nowoczesnych rozwiązań teoretycznych w tym zakresie. Oficer polskich formacji wojskowych od grudnia 1914 roku, znał dobrze problematykę militarną, umożliwiając często kolegom "po fachu" praktyczne poznawanie istotnych zagadnień."Walki uliczne" Stefana Roweckiego to interesująca lektura, obrazująca także zainteresowania fachowe i potencjał twórczy tego wybitnego teoretyka wojskowości.

źródło opisu: rewers okładki

źródło okładki: zdjęcie książki