Nostradamus - Jego życie, dzieła i przepowiednie

Michał Nostradamus - Jego życie, dzieła i przepowiednie
tyberiusz

źródło okładki: google

Gosia | 2014-10-27

Jest to reprint wykonany z jedynego dobrze zachowanego egzemplarza z 1939r. To dość ciężka lektura ze względu na to, że oprócz życiorysu Nostradamusa mamy również dawkę jego "twórczości", gdzie centuryje w których zaszyfrował przepowiednie, pisał w języku francuskim i nie można do końca być pewnym czy tłumacząc na polski pozostawiono dobry sens zdań.
Jeśli ktoś wcześniej nie miał okazji poczytać o Nostradamusie będzie to na pewno interesująca lektura. Nostradamus tworząc swe przepowiednie pisał je w formie kwatrjenów centuryj, które pomieszał tak, że nie są ułożone chronologicznie, a klucz do rozszyfrowania do dzisiaj jest zagadką. Wielu stawało w szranki z tłumaczeniem, nawet dość przekonywająco a i tak nie do końca wiadomo czy owo tłumaczenie jest słuszne. Wiele kwatrjenów można swobodnie dopasować do już zaszłych wydarzeń, chociaż wciąż mogą dotyczyć zdarzeń z przyszłości.

Dama | 2014-03-30
ESOLADY | 2016-06-27