Sekret Julii

Tahereh Mafi Cykl: Dotyk Julii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 437 str.
Unravel Me

Małgorzata Kafel
Moondrive, Otwarte
fantastyka, fantasy, science fiction

Porównaj ceny i

W tej części jest wiecej akcji i wiecej romansu. Polubiłam postać Aarona, w glebi duszy to naprawde fajny facet. Żal mi nieco Adama, ze za jego plecami dzieję się tyle różnych rzeczy, nawet zdrada poniekąd. Czas sie wziąć za kolejną część, mam nadzieję, ze wszystko fajnie sie rozwiąże.

Losy Julii dalej trwają.

Bohaterowie trafiają do punktu Omega, gdzie wszystko układa się wspaniale. Z początku. Mimo że w końcu odnalazła ludzi, którzy tak jak ona posiadają niezwykłe zdolności, Julia wciąż czuje się osamotniona. Dodatkowe problemy z Adamem nie polepszają jej samopoczucia. Dziewczyna wciąż boi się, że kogoś skrzywdzi, ponadto nikt nie ma pojęcia, co się...

Druga część o wiele lepsza od pierwszej. O matko ile się tu dzieje. A ile łez że mnie wycisnęło. Najważniejszym moim zdaniem przełomem dla naszej Julii był oczywiście fakt że jednak nie może tak bezkarnie dotykać Adama a drugą rzeczą było uświadomienie że jej uzalanie się nad sobą jest bezsensowne bo nie zdaje sobie sprawy przez ile nieszczęść przeszły inne osoby.

Niesamowita, fabuła rozwija się powoli we wszystkich trzech książkach, a poetycki sposób pisania i wplatanie filozoficznych mysłi sprawiły ze ta lektura była fenomenalna

Nadal nie potrafię przekonać się do tej serii i nadal czytam ją tylko dlatego, że zawsze kończę to, co zaczynam. Julia nadal jest irytująca, niewdzięczna, użala się nad sobą, działa mi na nerwy. Opisy są nużące, nie wnoszące często niczego do historii. I to co się tam dzieje... Nie, nie, nie! Tylko Kenji ratuję tę książkę.

Tak. Taaaaaaak!
Podoba mi się to, w jakim kierunku zmierza ta historia.

Ta książka jest szkodliwa. Tępa, głupia bohaterka nie widząca nic poza czubkiem własnego nosa, użalająca się nad sobą, zdradzająca swojego chłopaka, którego kocha najmocniej na świecie i tak dalej. Nie, nie, nie!

Umęczyłam się nad tą częścią okrutnie. Były momenty ciekawe, ale zdecydowanie więcej było bezsensownego gadania i przeżywania narratorki. Naszej drogiej Julii, która ma zaburzenia osobowości i którą, przepraszam za określenie, ale inaczej nie mogę tego określić, niewiarygodnie swędzi.
Nie chcę czytać ostatniej części. W ogóle mnie nie interesuje jak to się skończy. Mam dość...

Julia wraz z Adamem i jego młodszym Jamesem przy pomocy Kenjego trafiają do Punktu Omega, którego zadaniem jest ochraniać ludzi takich, jak Julia. Jednak oprócz tego Punkt Omega to ruch oporu wobec Komitetu Odnowy.
Dziewczyna nie spodziewa się, że podczas pobytu w tym miejscu, jej życie wywróci się do góry nogami.
Po rozczarowaniu, jakie przeżyłam czytając "Dotyk Julii"...

Julia, James i Adam trafiają do bazy antyrządowej organizacji o nazwie Punkt Omega. Dziewczyna ma za zadanie nauczyć się panować nad swoją mocą, ale przychodzi jej to z trudem. Bardziej niż na opanowaniu swojego przekleństwa swoich zdolności, zależy jej na spędzaniu czasu z Adamem. Ten jednak wydaje się mocno zajęty. Niebawem Julia odkrywa sekret, który może przekreślić ich...

Dyskusje

7 801