Arka

Okładka książki Arka Boyd Morrison
Okładka książki Arka
Boyd Morrison Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Tyler Locke (tom 1) powieść przygodowa
powieść przygodowa
2011-09-21
Monika Wyrwas-Wiśniewska
archeologia Arka Noego

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Plan Colossus Clive Cussler, Boyd Morrison
Plan Colossus Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Pirania Clive Cussler, Boyd Morrison
Pirania Clive Cussler, Boyd...

Młoda archeolog Dilara Kenner spotyka się ze starym przyjacielem swojego zaginionego przed laty ojca, który ma dla niej ważne informacje odnośnie odkrycia mitycznej Arki Noego. Niestety zostaje otruty i przekazuje tylko skrawek informacji. Kobieta odnajduje Tylera Locke'a, który ma mieć związek z tą sprawą. Wtedy oboje zostają wciągnięci w sprawę od której zależy całe życie ludzkie...

Bardzo wciągający thriller, ciężko było się oderwać. Podobała mi się taka interpretacja Arki Noego i przełożenie jej na coś bardziej "namacalnego". Dzięki temu thriller zyskał tajemnicę do rozwiązania i narastające tempo akcji. A gdy wydawało się, że już wszystko jasne to znowu pojawiało się coś ekscytującego. Finał mnie usatysfakcjonował, jak i cała historia Dilary i Tylera.

Wciągająca powieść mało znanego amerykańskiego autora, który współpracował z samym Clivem Cusslerem. Polecam fanom Dana Browna i mu podobnym!

Pościgi, strzelaniny, wybuchy, sekretne miejsca, przedmioty i organizacje 🙂
Jeśli ktoś ma akurat ochotę na taką lżejszą rozrywkę, to ta książka to bardzo dobry wybór.

Pościgi, strzelaniny, wybuchy, sekretne miejsca, przedmioty i organizacje 🙂

Każdy chyba zna, a przynajmniej słyszał, o legendarnej arce, na której biblijny Noe miał ocalić z potopu po parze każdego gatunku zwierząt oraz swoją rodzinę. Arka Noego jest też tematem przewodnim thrillera "Arka", napisanego przez Boyda Morrisona.

Jej akcja toczy się w latach współczesnych. Archeolog Hasad Arvadi prawdopodobnie odnajduje legendarną Arkę Noego, po czym ginie zastrzelony przez pilnujących go ludzi. Trzy lata później z jego córką Dilarą Kenner, która znajdowała się w Peru, zostaje poproszona przez przyjaciela rodziny, Sama Watsona, o powrót do kraju. Mężczyzna prawdopodobnie ma ważne informacje dotyczące jej zaginionego ojca. Udaje im się spotkać na lotnisku w Los Angeles, Samowi nie udało się jednak wiele przekazać kobiecie, poza tym, że ma to związek z poszukiwaną całe życie przez Hasada Arką Noego oraz że ma odszukać niejakiego Tylera Locke'a, ponieważ umiera wskutek otrucia. Chociaż Dilara pierwszy raz w życiu słyszy o tym człowieku, udaje jej się go odszukać na platformie wiertniczej nieopodal Nowej Funlandii. Zdecydowała się lecieć do niego, jednak po drodze omal nie zginęła w katastrofie helikoptera. Jak zresztą wszyscy, którzy wiedzieli coś o Arce. Po nawiązaniu znajomości z Lockiem okazuje się, że mają tydzień na znalezienie Arki, zanim skrywane przez nią sekrety posłużą do ponownego zniszczenia ludzkości.

Świetna akcja, brak zbędnych opisów, cały czas coś się dzieje. Książka dla tych co lubią ciągłą nieprzerwaną akcję.

Połączenie scenerii z Indiany Jonesa i Jamesa Bonda w klimacie powieści Dana Browna. Akcja goni akcję, pościgi, zabójstwa, szaleniec z groźną bronią i próba innego spojrzenia na biblijną Arkę Noego. Do szybkiego przeczytania i zapomnienia.

Czy oderwanie się od codzienności jest fajne? Jest super a z taka książką to już mega przyjemność. Polecam.

Zdecydowanie książka godna polecenia. Czytałam ją z zapartym tchem nie mogąc się od niej oderwać. Zdecydowanie lubię tego typu książki.

Pierwsze wrażenie - negatywne. Kolejna kalka z Clive'a Cusslera, na co wskazywała tematyka i przede wszystkim para głównych bohaterów (przystojniak + pan silny, a potem piękna kobieta w opałach). Najsłabszym ogniwem był według mnie artefakt, z którego powstał niecny plan czarnego charakteru. Jednak sama droga do niego okazała się sprawnie prowadzona.
P.S. Czy tylko mi myliły się na początku Arka Noego z Arką Przymierza? Długi czas miałam przed oczyma Indianę Jonesa i zdobioną skrzynię, i zastanawiałam się, czego oni szukają i czemu ma to być duże :)

P.S. Czy tylko mi...

"Arka" Boyda Morrisona to fascynująca opowieść o tajemnicach Starego Testamentu. Łączy w sobie najlepsze elementy sensacji i przygody. Kiedy już zacznie się czytać, wciąga i nie ma ucieczki. Połyka się w ekspresowym tempie.
Polecam

Polecam