Szydło w worku

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/szydlo-w-worku/

PABLOPAN | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 05 lipca 2016

Okazuje się, że dość powszechnym zjawiskiem jest wpisywanie w Google swojego imienia i nazwiska, aby sprawdzić, co w internetach wiadomo na nasz temat. Bohater Czechowa, Posudin, nie miał możliwości korzystania z zasobów sieci, więc informacje o sobie starał się uzyskać innymi kanałami. Podróżował incognito jako rewizor celem przyłapania swoich podwładnych, a przy okazji sondował co myślą o nim postronni ludzie. Tytułowym szydłem wychodzącym z worka okazał się fakt, że pierwszy lepszy woźnica wie o jego pijaństwie, kobieciarstwie i skłonności do luksusu. Ponadto wydało się, że niezapowiedziane kontrole Posudina są od dawna oczekiwane i zaaranżowane. No cóż, rewizor przekonał się, że porada "nigdy nie próbuj oszukać oszusta" jest w pełni zasadna. To niesamowite, jak wiele treści Czechow jest w stanie zawrzeć w paru zaledwie stronach. Niewątpliwie świadczy to o jego geniuszu i czyni jego opowiadania perełkami. Polecam!

Monika | 2014-06-23
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Niesamowicie mocno pozytywnie Autor zaskoczył mnie tą historią!
Jestem pod dużym wrażeniem i bardzo polecam Wam to "szydełko" :)

Medellin | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Po raz kolejny mogłem się przekonać o kunszcie Czechowa. Rewelacyjne opowiadanie! Postacie woźnicy i jego pasażera po mistrzowsku ukazane!

Marta Zuzanna | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019