Sinobrody

Tłumaczenie: Milena Kusztelska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G&P
La Barbe Bleue
baśń
klasyka
mikserpanna

"Sinobrody" to francuska literacka opowieść ludowa, jest jedną z ośmiu opowieści Charles'a Perrault. Opublikowana po raz pierwszy przez Barbin w Paryżu w styczniu 1697 w Histoires Contes ou du temps passé.

źródło opisu: http://en.wikipedia.org/wiki/Bluebeard

Ervisha | 2015-07-18

W domu posiadam zbiór bajek Perraulta i ta o Sinobrodym była moją ulubioną. Być może to dlatego, że od zawsze potarzano mi, że jestem za poważna jak na swój wiek. Ta bajka nie była i nie jest cukierkowata jak większość bajek ale wieje z niej grozą i powagą. Jest poważna, trzyma w niepewności i napięciu... czytając ją po raz pierwszy jesteśmy ciekawi co dalej się stanie, czy Sinobrody dokona zbrodni, czy nie... Będąc dzieckiem po tej bajce można się bać

Rockmargot | 2012-05-23

Dzięki tej książce nauczyłam się bać. Fenomenalna. Ulubiona.

Gosia | 2016-06-05
Na półkach: 2016, E-book, Przeczytane