Zgłosuj na książki roku 2017

Wielki słownik ortograficzny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji z CD-ROM Nowe wydanie najważniejszego polskiego słownika ortograficznego, powiększone i zaktualizowane! Słownik uwzględnia najnowsze zmiany w ortografii i rejestruje nowe wyrazy. Nowoczesny i wiarygodny został pozytywnie zaopiniowany przez Prezydium Rady Języka Polskiego PAN. Słownik zawiera: – 140 000 haseł, – 1000 nowych...

Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji z CD-ROM

Słownik zawiera:

– 140 000 haseł,
– 1000 nowych wyrazów - nazw własnych, np. Coetzee, IMAX, Miedwiediew, Pershing i pospolitych, np. chillout, empetrójka, googlować, hikikomori, ożędka i szahid,
– szeroki wybór nazw własnych,
– obszerne i aktualne zasady pisowni i interpunkcji,
– formy odmiany wyrazów i oznaczenia ich podziałów na granicy wierszy,
– liczne odesłania od haseł do zasad pisowni, pozwalające lepiej zrozumieć pisownię poszczególnych wyrazów,
– aneks z najnowszymi zmianami w ortografii,
– 100 par wyrazów równobrzmiących, a różnie pisanych np. chart i hart, wieść i wieźć czy shake i szejk.

Słownik uzupełniono o nazwiska osób znaczących w polityce lub kulturze, nazwy miejsc, o których pisze się i mówi w mediach, a także o nazwy nowych przedmiotów i zjawisk. Aktualne, obszerne zasady pisowni zadowolą najbardziej wymagających czytelników. Odsyłacze od haseł do zasad pomogą uogólnić wiadomości i przyswoić sobie wiedzę, która będzie użyteczna w przyszłości.

Podstawą źródłową słownika jest Korpus Języka Polskiego PWN - elektroniczny zbiór tekstów gwarantujący wiarygodność.

Słownik przeznaczony jest dla redaktorów, korektorów, tłumaczy, dziennikarzy, rzeczników prasowych, pracowników marketingu odpowiedzialnych za wizerunek swoich firm, prawników, a także dla studentów i uczniów starszych klas liceów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5275/wielki-slown...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5275/wielki-slown...»

Karola | 2018-02-18

Bardzo dobrze wydany słownik. Słyszałam, że prawdopodobnie ostatni w papierowym wydaniu (tym bardziej warto go mieć w domu).

Anmorada | 2017-06-20
Na półkach: Na regale, Przeczytane