Zasady pisowni i interpunkcji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Praktyczny Pomocnik Studenta". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15563-6

Książka zawiera zasady pisowni i interpunkcji przedrukowane z Wielkiego słownika ortograficznego PWN - najbardziej autorytatywnego słownika tego rodzaju, pozytywnie zaopiniowanego przez Radę Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Wartość książki zwiększa indeks omawianych w niej wyrazów pojęć oraz trzy użyteczne aneksy: jeden z najnowszymi zmianami w ortografii, drugi z zestawieniem wyrazów równobrzmiących, a różnie pisanych, trzeci z wykazem wyrazów o trudnej pisowni. Jako praktyczne i poręczne kompendium, Zasady pisowni i interpunkcji przydadzą się nie tylko studentom, ale też redaktorom i innym osobom pracującym zawodowo z językiem.

książek: 1991
kryptonite | 2011-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2011

Krótko, zwięźle, na temat, z licznymi przykładami - gorąco polecam.

| 2013-02-05
asnna | 2012-01-24