Bank 3.0

Wydawnictwo: StudioEMKA
Bank 3.0 Why Banking Is No Longer Somewhere You Go But Something You Do
biznes, finanse
joly_fh

Rewolucja technologiczna, w szczególności mobilna, powoduje, że świat jaki znamy odchodzi w przeszłość. W czasach, gdy tylko wyobraźnia jest ograniczeniem, rzeczy wielkie powstają pod każdą szerokością geograficzną. Bankowość nie może lekceważyć tej dynamiki. Na naszych oczach wizje Bretta Kinga o "Banku 3.0" stają się rzeczywistością, bo ignorowanie nowych potrzeb klientów to zbrodnia. Gdy inni tylko się przyglądają, warto podjąć wyzwanie i wdrażać przełomowe rozwiązania. IKO, bankowość mobilna 4G stworzona przez PKO Banki Polski, to dowód, że rynkowy standard może powstać nad Wisłą.

źródło opisu: StudioEmka, 2013

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/

Goldie | 2017-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2017

Dla bankowców wręcz obowiązkowa. Przynajmniej dla tych, którzy chcą zrozumieć co się dzieje wyżej/szerzej niż dana firma. Choć książka jest z 2013, to tylko trochę straciła na aktualności. Jest pisana z punktu widzenia amerykańskiego sektora bankowego, więc np. trochę jest o czekach, ale też autor uczciwie przyznał, że z kartami bez czipów to Stany są "jaskiniowcami" w stosunku do Europy. Nie uwzględnia też europejskich norm bezpieczeństwa. Jednakże cała reszta jest bardzo ciekawa i sporo rzeczy przydatnych dla zrozumienia, dlaczego bankowość tak się obecnie zmienia i co ma na to tak duży wpływ (Internet, smartfony, bankowość mobilna, płatności przez komórki np.M-Pesa w Afryce, komunikacja z klientami przez aplikacje społecznościowe (Twitter, Facebook, LinkedIn)). Zrozumiemy, dlaczego spada rola oddziałów bankowych i dlaczego wzrasta aplikacji mobilnych jako kanału do obsługi. Wyjaśnia, że kiedyś to bank decydował a klient z reguły tylko przyjmował tę decyzję, a teraz klient...

Marcinkon | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Doskonalą książka opisująca tendencję panujące w świecie usług bankowych.

Famela | 2015-01-05

Ciekawe tezy, inspirujące case'y, wiele danych z badań i statystyk. Niby wizja przyszłości sektora, ale mam wrażenie, że w Polsce wiele rzeczy opisanych w tej książce już kiełkuje. Must read w branży finansowej.
Czekam na tą pozycję z przykładami i case'ami z Polski - byłoby czym się chwalić.

Chandel | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Książka godna polecenia nie tylko dla osób z „branży finansowej”. Brett King zebrał i usystematyzował w jednej książce to z czego większość uważnych obserwatorów światowych trendów bardziej lub mniej zdawało sobie sprawy. „Najlepszymi książkami są te, które mówią nam, co już sami wiemy.” Książka można polecić jednak wszystkim osobą które zastanawiają się w którą stronę zmierza rynek i jak konsumenci będą zachowywać się w najbliższej przyszłość. Internet, Big Data, świat mobilny w najbliższej przyszłości tak zmienią otaczający nas świat, że po mrugnięciu będzie można go już w ogóle nie poznać.