Ogilvy o reklamie

Wydawnictwo: Emka
biznes, finanse

Mimo że szczery aż do bólu i nieznośnie uparty, David Ogilvy to anajbardziej poszukiwany czarodziej branży reklamoweja (magazyn aTimea). Jest przedstawicielem reklamy wszech czasów, odnoszącym w niej największe sukcesy. Stworzył klasyczny przewodnik, będący kompendium skutecznej reklamy, a w nim: jak pisać trafne teksty reklamowe i skłonić ludzi, żeby je czytali, sześciu gigantów, twórców współczesnej reklamy, jak zrobić reklamę, która sprzeda produkt, seks w reklamie, 12 skutecznych reklam telewizyjnych i cztery nieskuteczne, przyszłość reklamy.

Nanik | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, 05 Inne

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś o reklamie, podstaw marketingu - to dobry punkt wyjścia :) Nienaukowy, ale takie do poczytania wieczorem :)

krzysztof chrobak | 2016-11-29

Jak to już ktoś napisał: dobry punkt wyjścia. Prawdopodobnie dwadzieścia, trzydzieści lat temu książka ta była istotnym kompendium wiedzy. Teraz jest pozycją raczej historyczną. Świat, a co za tym idzie media i reklama, tak się pozmieniały, że niektóre prawdy zmieniły się w nieprawdy. Przy czym, oczywiście, spora część przemyśleń pana Ogilvy'ego nadal jest aktualna. Dla ludzi związanych z reklamą pozycja obowiązkowa, dla tych spoza raczej nie będzie porywająca.

Mikołaj Drgas | 2012-10-04
Przeczytana: 01 października 2012

Trochę za dużo powtórzeń i wałkowania tych samych tez strona po stronie, ale czasami Ogilvy stawia znak pytania w odpowiednim miejscu i zmusza do zastanowienia się :) i za to książka dostaje ocenę dobrą.

Famela | 2015-11-22

Pracujesz lub chcesz pracować w marketingu? Totalny mustread.

AniaZatorska | 2017-03-18
Sarpedon | 2016-09-18