U bram ciemności

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Saga o wojnie demonów (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
At the Gates of Darkness
joly_fh

Ostatnie wydarzenia wstrząsnęły Midkemią: odkrycie hordy demonów podążających w ślad za taredhelami, którzy przybyli na Midkemię; zagrożenie ze strony samych gwiezdnych elfów oraz straszna tragedia, która dotknęła Puga i jego rodzinę. Jednak żałoba będzie musiała poczekać. W pustynnej fortecy Doliny Zaginionych agenci Konklawe stają się świadkami przekraczających wszelkie wyobrażenie...

Jednak żałoba będzie musiała poczekać. W pustynnej fortecy Doliny Zaginionych agenci Konklawe stają się świadkami przekraczających wszelkie wyobrażenie okropności, których sprawcą jest znany im już wróg. Jednak motywy działania Belasco pozostają jeszcze niejasne. Członkowie Konklawe muszą zebrać siły i odkryć prawdziwy cel działań niegodziwego maga, jeśli chcą znaleźć sposób, aby zapobiec zniszczeniu Triagii, zanim horda demonów przybędzie na planetę.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

torne | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Uff, odetchnąłem z ulgą. Ostatnie tomy rozległej sagi Feista były dla mnie tak wielkim pasmem rozczarowań, że gdyby nie świadomość tego, iż historia powoli dobiega końca, pewnie porzuciłbym serię. "At the Gates of Darkness" to krok w dobrym kierunku. Och, to wciąż jest tylko czytadło, w sam raz do czytania w autobusie, ale przynajmniej nie jest już na tak żenującym poziomie jak "Rides a Dread Legion". Akcja toczy się wartko. Intryga się zagęszcza. Kolejne węzły gordyjskie są przecinane, ale prawdziwe oblicze konfliktu wciąż umyka bohaterom. I to właśnie owa umiejętność podsycania ciekawości sprawia, że kontynuowałem lekturę. Fajnie byłoby, gdyby finał okazał się godny początku ("Adept" i "Mistrz magii" oraz trylogia "Imperium" to moje ulubione książki Feista). Ale zadowolę się tym, że kolejne tomy nie będą gorsze od tego.

Pulpix | 2014-06-10
Przeczytana: 22 maja 2014

Największym minusem tej części sagi jet brak kolejnej! Książka pozostawia niedosyt informacji. :)

Klata | 2017-08-19
prosty | 2017-08-16