Zegar biologiczny: Życie w zgodzie z rytmem natury

Tłumaczenie: Urszula Ososko
Wydawnictwo: Astrum
Bio Topping. Immer obenauf mit den Rhythmen der Natur
837249052X
poradniki

Życiem każdego człowieka steruje jego zegar biologiczny. On decyduje o naszych dobrych i złych chwilach w ciągu dnia, o osiąganiu szczytu możliwości i wpadaniu w przygnębienie przez cały rok. Im więcej wiemy na ten temat, tym łatwiej jest nam wyciągnąć korzyści dla siebie. Niniejsza książka informuje o naukowych podstawach i najnowszych osiągnięciach chronobiologii (zajmującej się rytmami...

Niniejsza książka informuje o naukowych podstawach i najnowszych osiągnięciach chronobiologii (zajmującej się rytmami biologicznymi organizmów), o umiejscowieniu i funkcji zegara wewnętrznego w ciele człowieka oraz o biologicznym rytmie naszego życia. Jednocześnie jest szczególnym rodzajem poradnika. Wyjaśnia bowiem, co tak naprawdę oznacza powiedzenie o robieniu właściwych rzeczy we właściwym czasie. Podpowiada, jak rozplanować dzień, aby spędzić go efektywnie; kiedy dużo jeść i mimo to nie przytyć; jak szybko obudzić się rano i dobrze odpocząć wieczorem; kiedy uczyć się, aby jak najwięcej i jak najlepiej zapamiętać.

Ten interesujący tytuł przeznaczony jest zarówno dla ludzi, którzy starają się prowadzić zdrowy tryb życia, jak i dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o sobie i zrozumieć, jak żyć zgodnie z rytmem narzuconym im przez organizm, a nie przez zwyczajne codzienne życie.

źródło opisu: Astrum, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie