Magic Mourns

Cykl: Kate Daniels (tom 3.5) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Berkley Books
angielski
Akimino

Kate is on medical leave and Andrea is sitting in her office. Everything is going well, until a a giant hell dog escapes the Underworld and Raphael, the smoking-hot and very persistent werehyena, asks Andrea to help him track down…

Secret_Violence | 2019-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2019

Ta nowelka jest świetnym przejściem pomiędzy trzecim a drugim tomem. Warto przeczytać, zwłaszcza dla samej końcówki.

Alathariel | 2018-08-17
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Kiedy Kate w czasie techniki dochodzi do siebie, jej przyjaciółka zastępuje ją w pracy. Nie żeby miała w tym swój ukryty cel ;) Tylko współpraca z natrętnym adoratorem to jest dobry pomysł na rozwiązanie zagadki? Przekonajcie się sami! To samo poczucie humoru, ten sam zapał i akcja w uroczy sobie sposób pokazuje świat, kiedy Kate nie może brać w nim udziału. Dobre uzupełnienie sagi. Polecam!

Beata | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Krótkie opowiadanie z Andreą i Raphaelem w rolach głównych. Jako trzeci dołącza do nich Cerber, intrygujący siedmiometrowy piesek, próbujący zaprzyjaźnić się z hienołakiem:)

anta_a | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Nowelka stanowiąca miłe wtrącenie między kolejnymi tomami. Styl dobry, pasujący do całości. Opowiadanie jest pisane z punktu widzenia Andrei (przyjaciółki Kate).
Kate pojawia się w ostatniej - epilogowej scenie.

Krótka, fajna opowieść ze świata Kate Daniels. Tutaj główną bohaterką jest Andrea a jej cieniem Rafael. Dwójka różniąca się a jednocześnie tak podobna do siebie, tworzy niepowtarzalny duet. Ja osobiście lubię dynamikę ich relacji dlatego jestem za.
Tematyka dotyka mitologii grackiej. Hades, Persefona, jabłko Hery tego typu rzeczy. I oczywiście Cerber - wielki pies z trzema głowami. Mimo, że jest to krótkie opowiadanie a nie pełnowymiarowa książka, zdecydowanie jest na poziomie książek z serii. Ma nie tylko wciągającą fabułę ale również zabawny wątek z życia osobistego głównych bohaterów.