Słodycz wybaczenia

Okładka książki Słodycz wybaczenia Lori Nelson Spielman
Okładka książki Słodycz wybaczenia
Lori Nelson Spielman Wydawnictwo: Rebis Seria: Pasje i namiętności literatura piękna
Pasje i namiętności
Sweet Forgiveness
Rebis
2015-06-30
2015-06-30
Katarzyna Karłowska
Katarzyna Karłowska

To mądra książka, o prawdziwym życiu... takim jak moje czy twoje. Opowiada i tym, jak różnie nasze zachowanie wpływa na innych i o tym, jak należy myśleć o innych podejmując różne decyzję. Opowiada rez to tym, że wartość różnych zdarzeń często poznajemy dopiero po latach. Czasem kiedy życie wywraca się do góry nogami, jest to najlepsze co w danym momencie mogło się dla nas wydarzyć... polecam ta książkę, ku pokrzepieniu serca oraz jako wstęp do zastanowienia się nad swoim życiem. Zwyczajna, nie zwyczajna opowieść i ludziach takich jak ty i ja i o tym, że tak naprawdę źle rzeczy się dzieją ale to od nas zależy co z nimi zrobimy lub jak na nie zareagujemy.

"Słodycz wybaczenia" Lori Nelson Spielman to interesująca opowieść o tym, jak wyzwolić się z więzów przeszłości. Autorka z pewnością wie, iż moc opowiadania może nas uzdrowić i pocieszyć w najtrudniejszych chwilach życia. To inteligentnie napisana książka o nieświadomych błędach naszego życia. Opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.
W tej książce znalazłam wszystko czego szukam w kobiecej literaturze.
Polecam.

W...

Kamyki wybaczenia ?!
Mistrzowski pomysł na książkę!
Piękna!
Autorka w fenomenalny sposób pokazuje jak czyny jednej osoby wpływaja na życie wielu osób. Jak ważne jest życie zgodne z własnym sumieniem.
Książka z pewnością dotknie każdego i odciśnie na czytelniku potrzebę zadumy, analizy i kontemplacji nad własnym życiem, wyborami, decyzjami.

Kamyki wybaczenia ?!
Mistrzowski pomysł na książkę!
Piękna!

płynna narracją, dynamiczne dialogi i interesujący i realni bohaterowie. Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest to lekka, ale nie trywialna kobieca lektura, zapewniająca zarówno rozrywkę, jak i w dyskretny sposób skłaniająca do przemyśleń.

płynna narracją, dynamiczne...

Jedna z ksiazek ktore zmuszaja do przemyslen. Czy sa w naszym zyciu oboby ktorym wyrzadzilismy krzywde i powinnismy przeprosic? Czy bylibysmy zdolni do przyznania sie do winy? Szczerze mowiac , w pewnym momencie tej ksiazki zaczelam podziwiac bohaterke za jej deteminacje i odwage. Ladnie pisana, z pieknym przeslaniem , sprawila ze czytalo sie ja bardzo szybko i z przyjemnoscia. polecam

"Bo kiedy gasimy jedną świeczkę, to jednocześnie zapalamy inną. Jaką niezwykłą wyprawą pełną prób i błędów jest ludzkie życie. Dźwigamy w sobie wstyd i poczucie winy, ale chwile wypełnione dobrem i pokorą ujmują nam tego brzemienia. Ostatecznie jednak możemy tylko mieć nadzieję, że nasze wewnętrzne światło rozświetli stworzony przez nas mrok."To słowa jednaj z bohaterek tej książki.osoby,która uważa,że w chwili przychodzenia na świat czeka na nas pokój z zapalonymi świecami.Każdy zły uczynek gasi jeden płomień,każdy dobry zapala go.Ważne,aby u schyłku życia ów pokój był dobrze oświetlony.
"Słodycz wybaczenia" to powieść obyczajowa poruszająca trudne tematy.Przepraszanie i przyjmowanie przeprosin,siła i konieczność wybaczania,samotne rodzicielstwo,stronniczość wynikająca z rozpadu małżeństwa,manipulacja bliskimi,trudne relacje dzieci z rodzicami to tylko niektóre z tych tematów.
Nigdy nie lubiłam łańcuszków szczęścia,ale idea kamyczków wybaczania jakoś do mnie przemawia.Osobie od której chcemy uzyskać wybaczenie,wysyłamy dwa kamyczki.Adresat jeden z nich odsyła osobie przepraszającej(jeśli oczywiście jej wybaczył),a drugi daje osobie,którą chciałby sam przeprosić(dodając drugi kamyk).Ten kamyk to symbol ciężaru,który nosimy na sercu,albo jak mówi Dorothy-zgaszonej świeczki.Słowo "przepraszam" jest jednym ze słów,które człowiekowi przychodzi najtrudniej wypowiedzieć.Podobnie jak trudno wypowiedzieć słowo "wybaczam" ,gdy zadana rana tkwi w nas gdzieś głęboko.Najtrudniej jednak żyć z ciężarem krzywdy wyrządzonej komuś innemu.Hannah Farr staje przed problemem,z którym początkowo nie chciała się zmierzyć.Czy przebaczyć koleżance,która zamieniła jej dzieciństwo w piekło?I czy wybaczyć matce,która ja porzuciła?A może to nie win matki?i czy sama Hannah potrafi poprosić o wybaczenie osoby,które ona skrzywdziła?
To bardzo poruszająca książka,skłaniająca do przemyśleń.W blurbie możemy przeczytać,że to zabawna opowieść.tam bym tego nie nazwała.Powiedziałabym,że to wzruszająca,a nie zabawna książka.Spodobała mi się fabuła książki i idea kamyczków wybaczania,które są pierwszym etapem całego procesu wybaczania.Książka napisana jest prostym językiem,wiele w niej ciepła i ważnych prawd życiowych,o których nie zawsze chcemy pamiętać.Nie brakuje też ciekawego wątku romantycznego,który jest jeszcze jednym wabikiem tej książki.

Pełne zaskoczenie nie tylko fabułą ale całą książką, zapowiadała się smutna melancholijna i początek faktycznie nie wciąga ale później akcja zaskakuje nie tylko bohaterkę ale i czytelnika. Powolny początek nie zapowiada końca książki: "kamyki wybaczenia" wymyślone przez dawną koleżankę bohaterki są zalążkiem zmian w życiu bohaterki, jest ona zmuszona do podjęcia pewnych kroków, których nie chciała nigdy podejmować. Książkę polecam bo jest zaskakująca i ciekawa i proszę się zniechęcać początkiem.

Opowieść daje wiele do myślenia. Fajnie skonstruowana historia. Warto przeczytać.

Nie spodziewałam się, że książka ta spodoba mi się tak bardzo, że wreszcie wyleczy mnie z książkowego kaca. Znowu czułam radość z czytania, nie mogłam się oderwać. Powieść niesłychanie mnie wzruszyła, dała do myślenia, skłoniła do przemyśleń. Natychmiast polubiłam główną bohaterkę, kibicowałąm jej, śledziłam jej poczynania ze ściśniętym sercem ale też nadzieją, że wreszcie dozna spokoju duszy.
Serdecznie polecam.

Wbrew cukierkowej okładce, w środku znajdujemy całkiem przyzwoitą i mądrą treść. I w tej prostocie właśnie jest siła. Bo któż z nas nie popełnia błędów i nie ma takich sytuacji w przeszłości, których by żałował. Czasem zupełnie nieświadomie krzywdzimy ludzi, a czasem wbijamy im nóż z pełną premedytacją z sobie tylko znanych powodów. Jednak cienie przeszłości zawsze mają wpływ na teraźniejsze życie i dawne krzywdy pozostawiają ślad.
Listy z prośbą o wybaczenie i dołączone do nich kamyki wybaczenia to dobry pomysł na to, żeby oczyścić się z tego, co było. Autorka tym niewątpliwie prostym zabiegiem powoduje refleksje u czytelnika i za to należą jej się ogromne brawa.
Przyznam, że książka miejscami naprawdę wzruszająca. Przyjemnie się czytało, z chęcią sięgnę po wcześniejszą pozycję tej autorki.

• Przeczytane w 2015
  • 2015