Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Deklaracja (tom 3)
Wydawnictwo: Wilga
The Legacy
joly_fh

Ostatni tom bestsellerowej serii Deklaracja! Walka między Podziemiem a producentem długowieczności trwa. Wydaje się, że nic nie jest w stanie osłabić władzy Richarda Pincenta. Tymczasem światem wstrząsają pogłoski o masowych zaginięciach ludzi. Londyn pogrąża się stopniowo w fali zamieszek i demonstracji. Rośnie nienawiść mieszkańców do "terrorystów" z ruchu oporu, podsycana niepewnością...

Ostatni tom bestsellerowej serii Deklaracja!

Walka między Podziemiem a producentem długowieczności trwa. Wydaje się, że nic nie jest w stanie osłabić władzy Richarda Pincenta. Tymczasem światem wstrząsają pogłoski o masowych zaginięciach ludzi. Londyn pogrąża się stopniowo w fali zamieszek i demonstracji. Rośnie nienawiść mieszkańców do "terrorystów" z ruchu oporu, podsycana niepewnością jutra i celowymi oskarżeniami Władz.

Jak potoczą się dalsze losy Petera i Anny?

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2013

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/

Kocia_matka | 2017-04-05
Przeczytana: 30 marca 2017

"Jutro" Gemmy Malley to ostatni już tom z serii Deklaracja. Serii o nowym świecie, w którym ludzie żyją wiecznie dzięki długowieczności, nie ma miejsca na młodych ludzi przez co stają się oni nadmiarami - gorszymi ludźmi, intrygi i eksperymenty naukowe występują na porządku dziennym. Na szczęście jest kilka młodych osób - nadmiarów, które chcą zmienić rzeczywistość. Czy ich cel nie jest wygórowany?

Akcja powieści toczy się w 2142 roku, w którym to dochodzi do masowych zaginięć ludzi. Richard Pincent jest przerażony rozwojem wypadków, czuje, że może utracić swoją pozycję i status. Nadal jednak nie dopuszcza do siebie myśli, że ktoś - lub coś jest w stanie go pokonać. W Londynie ludzie nie mają pojęcia co dzieje się za murami Pincent Pharma, jaki jest powód masowych zaginięć ludzi. Każdy, nawet najmniejszy skrawek informacji budzi niepokój, bunt oraz bezpodstawną nienawiść wobec Podziemia. Książka odpowie nam na pytania: co sprawia, że ludzie znikają?, jak długo aktualny stan się...

Gdyby autorka napisała jakąś książkę dla dorosłych, jest pewne, że obfitowała by ona w tak zaskakujące zwroty akcji jak ostatnia część cyklu "Deklaracja".
Ciekawy przykład literatury młodzieżowej, który uświadamia, że pragnienie nieśmiertelności, może okazać się drogą donikąd, bo Matka Natura ma swoje własne prawa i zawsze znajdzie rozwiązanie, aby przywrócić naturalny bieg. Wyeliminować to co zbędne, to co potrzebne przekształcić tak by było silniejsze.

monini | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Idealnym podsumowaniem tej książki, jak i całej trylogii, według mnie jest cytat z "Jurassic Park" Michaela Crichtona:

"Jak się okazuje, natura zawsze znajdzie sposób, by wydostać się spod kontroli…"

Polecam!

Lenka | 2014-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2014

Naprawdę użyłam całej swojej siły woli, żeby doczytać tą książkę do końca. Jest naprawdę słaba, ale ze względu na to, iż przeczytałam poprzednie części (o wiele lepsze), postanowiłam się nie poddawać:) Oczywiście cały pomysł na trylogię jest interesujący, tylko, że w "Jutro" o wiele gorzej z wykonaniem. Jest nudno, nawet bardzo. Przydługie opisy i wprowadzanie nic niewnoszących postaci doprowadza do ziewania. Przez długi czas nic się nie dzieje, potem nagle jest szansa na jakąś ciekawą akcję, a dwa zdania później czytamy, że już po wszystkim. Trochę to zniechęcające... Do tego dodać parę najbardziej chyba wkurzających głównych bohaterów (kilkunastolatkowie wychowujący dzieci, zajmujący się domem i samodzielnie sobie wytwarzający pożywienie... Serio? Istnieją tacy ludzie?). No i zakończenie - całkowita porażka. Historia z sygnetem rozłożyła mnie na łopatki - coś czego nie zauważyli naukowcy po wielu badaniach widać gołym okiem... Mam wrażenie, że autorka sama się trochę plątała w...

zaszumiał_wiatr | 2013-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Już pierwsza część, mimo że była bardzo wciągająca i dosyć oryginalna, nieco irytowała mnie infantylnością - zarówno niektórych bohaterów, jak i stylu. Niestety, w tej części owa infantylność chyba osiągnęła apogeum, gdyż niektóre teksty Sheili czy Jude'a, a nawet Richarda Pincenta wywoływały na mojej twarzy lekki uśmiech politowania. Nie popadając w skrajności - nie zawsze tak było, a przynajmniej nie zawsze zwracałam na to uwagę, bo historia jest wciągająca, nie ma co kryć. Jednak zakończenie to jakaś kpina dla czytelnika, słowa Pipa skierowane do Petera, Anny, Jude'a są tak ociekające patosem, że już nawet nie siliłam się na uśmiech, lecz zirytowałam się, że autorka tak potraktowała czytelnika.
Co dziwne, najbardziej spodobał mi się wątek bohaterki drugo-, a może i trzecioplanowej, mianowicie Julii i jej męża. Jude, Sheila, czyli najbardziej wkurzająca, dziecinna i naiwna postać całej trylogii, a nawet Anna jakoś nie potrafili mnie zainteresować.
Jeśli chodzi o zakończenie...

olaakr | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

"Deklaracja" jest to jedna z moich ulubionych serii książek. Nie mogłam się doczekać ostatniego tomu... Jednak trochę się zawiodłam. Polubiłam Annę i Petera, ale w tej części, odgrywają małą rolę. Najważniejsi stali się Jude I Pip. W tej książce dzieje się wiele niespodziewanych momentów. Sheila również odgrywa swoją rolę w tej książce, staje się "księżniczką" Juda, bardzo się do siebie zbliżyli. Ucieszył mnie jednak fakt, iż powracamy to Julii- kobiety, która pomogła Annie i Peterowi uciec Grenge Hall. Nie jest to moja ulubiona część, lecz polecam ją fanom "Deklaracji".

Camilla | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ღ
Przeczytana: 29 czerwca 2014

"Jutro" przedstawia historie z punktu widzenia wielu bohaterów. Moim zdaniem również jest za dużo opisów nawiązujących do poprzednich części. Anna i Peter także tu odgrywają mniejszą rolę niż w poprzednich częściach. Zaskakujących jest wiele sytuacji a najbardziej to kim naprawdę jest Pip.

Lenka | 2013-06-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść "Jutro" autorstwa Gemmy Malley jest niestety ostatnią częścią trylogii "Deklaracja". Niestety, ponieważ z pewnością jest jeszcze bardziej emocjonująca niż poprzednie tomy.

Na początku powieści cofamy się do czasów, gdy Długowieczność została dopiero wynaleziona, a świat funkcjonuje w sposób znany nam z autopsji. Poznajemy historię ostatniego dnia życia Albertta Ferna - odkrywcy Długowieczności. Rzuca to zupełnie nowe światło na sprawy znane nam z powieści "W sieci", ale jednocześnie jeszcze bardziej je komplikuje...

Później czytelnik przenosi się do akcji "właściwej", czyli mniej więcej rok po opuszczeniu przez ciężarną Annę, jej brata Bena i Petera Londynu. Zmuszeni do wyjazdu stają się niedoinformowani i pomijani w kwestiach dalszych posunięć Podziemia w walcie z Pincet Pharma i Długowiecznością. Siłą rzeczy osobą, wokół której skupia się akcja trzeciego tomu jest przyrodni brat Petera - Jude i Sheila. Niestety, nie jest to zaletą tej części, ponieważ czytelnik wciąż ma...

Crimelpoint | 2016-12-31
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Jest to chyba najlepsza część całej trylogii.
Tak naprawdę co chwila coś się tu dzieje, a zwroty akcji po prostu zwalają z nóg.
Książka naprawdę fajnie się zakończyła, a epilog a w sumie ostatnia strona po prostu miażdży (chodzi tutaj o pewien pierścień. Książka, a właściwie cała trylogia została napisana w taki sposób, że aż chce się oglądać jej ekranizację i mam nadzieję, że kiedyś ona powstanie.

Książka już bardziej skupia się na Annie i Peterze, dzięki czemu staje się ona ciekawsza. Jest to naprawdę dobra trylogia i jedna z lepszych dystopii.

Martyna | 2013-05-16
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Ta okładka jest beznadziejna. Jak można wykupić prawa do dwóch okładek z jednej edycji, a trzeciej z innej edycji? Logika wydawnictwa powala... Książka sama w sobie nie jest zła, jedynie momentami irytująca. Fabuła wciągająca, wydarzenia śledzi się z zapartym tchem. Nie spodziewałam się końcowego obrotu wydarzeń. Jednakże tylko fragmenty z Julią Sharpe, Pincent Pharmą i innymi wątkami świata dorosłych były dobrze napisane. Z kolei fragmenty z teoretyczną młodzieżą przyprawiają o ból głowy. Są tak infantylne, że aż szkoda słów. Anna sprawia wrażenie dziesięcioletniej dziewczynki, która bawi się lalkami w dom, a nie młodej matki. Jude pod żadnym pozorem nie wygląda na siedemnastolatka, prędzej spłoszonego trzynastolatka. Bohaterowie wygłaszają same banały, w ich myśleniu nie ma nic oryginalnego. Zakończenie sztuczne, przesadzone i żałośnie patetyczne. A ostatnie słowa epilogu nie trzymają się logiki. Ale poza tym nieźle.