Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze

Okładka książki Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze Artur Andrus
Okładka książki Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze
Artur Andrus Wydawnictwo: Prószyński i S-ka satyra
satyra
Prószyński i S-ka
2014-06-17
2014-06-17
Literatura polska

Okładka książki Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa Artur Andrus, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska
Koneserzy kole... Artur Andrus, Włodz...
Okładka książki A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński
A koń w galopi... Artur Andrus, Wojci...
Okładka książki Antylopa z Podbeskidzia Artur Andrus, Daniel de Latour
Antylopa z Pod... Artur Andrus, Danie...

Okładka książki Moi Rodzice Marta Kaczyńska, Dorota Łosiewicz
Moi Rodzice Marta Kaczyńska, Do...
Okładka książki Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Boks na Ptaku,... Artur Andrus, Maria...
Okładka książki Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga Dariusz Kortko, Judyta Watoła
Religa. Biogra... Dariusz Kortko, Jud...
Okładka książki Wszystko zależy od przyimka Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek, Jerzy Sosnowski
Wszystko zależ... Jerzy Bralczyk, And...

Jak głosi podtytuł, większość tekstów autor opublikował wcześniej w internecie; mamy tu jednak również felietony prasowe.
Co łączy te teksty?
Na pewno satyryczny charakter, inteligentne, przewrotne poczucie humoru oraz językowe żarty.

Autor okazuje się świetnym i wnikliwym obserwatorem rzeczywistości – politycznej, społecznej, kulturowej.

Mimo iż książka ukazała się pierwszy raz niemal 10 lat temu, jej treść w ogóle się nie zestarzała. Nadal drażnią nas i irytują te same przywary, bawią podobne skojarzenia, rozbrajają refleksje na temat ludzi i zwierzaków, zwłaszcza psów i kotów.
Niezmiennie czyta się świetnie, dlatego polecam.

Co łączy te teksty?

Mimo iż książka ukazała się...

Zaczynam rok 2023 kończąc przygodę z felietonami Artura Andrusa. Jak zwykle: dowcipnie, niebanalnie, bez schematów, z dużym poczuciem humoru. Kto nie czytał, a lubi cięty dowcip i charakterystyczną dla jednego z moich ulubionych artystów ironię - musi tę książkę mieć.

Lubię humor Artura Andrusa, to niejeden z tych autorów, którzy potrafią rozśmieszyć. Do tego błyskotliwy, inteligentny - i on, i jego dowcip.

Artur Andrus jest niesamowicie błyskotliwy. Uwielbiam go za jego żart - bardzo inteligentny, wymagający. A przy okazji zauważa on różne absurdy, na które nikt inny nie zwraca uwagi, a czym potrafi naprawdę zaskoczyć. Ta książka to zbiór felietonów, ale czyta się ja bardzo szybko. Czasami zdarzało mi się śmiać w głos, a jak nie w głos to na pewno w duchu. Polecam na pochmurne dni, albo jeśli po prostu potrzebujecie czegoś na rozluźnienie, bo ta książka na pewno Wam to zaoferuje.

pan Andrus dba o język polski! i choć nigdy nie będzie rodzimym Georgem Carlinem, to...może i lepiej.

Kocham Andrusa! Nie jestem obiektywna :)

Kocham Andrusa! Nie jestem obiektywna :)

Kontynuacja świetnego "Bloga osławionego między niewiastami". Równie dowcipna i kapitalna książka! Lekkie pióro Andrusa bardzo mi odpowiada, czytam to z przyjemnością!

Andrusa lubię bardzo i ta książka była mocno w jego stylu. To, co mi się niezbyt podobało, to że w jego recitalu zaczerpnął bardzo dużo z tych tekstów, więc na wystąpieniu czułam pewien niedosyt, bo znałam te piosenki. Ale ogólnie fajne felietony, lubię jego styl.

Idealna na jesienną chandrę. Bardzo zabawne podejście do życia i analizowanie każdego szczegółu. Czytając tę ksiązkę niejednokrotnie śmiałam się w głos.

Humor Pana Andrusa oraz to w jaki sposób on wymawia, gestykuluje rozbraja mnie totalnie jako kobietę. Aż chce się tego misia przytulić. Świetna ksiażka na wakacyjny urlop :)

• 2015
  • 2016