Pokój straceń

Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cykl: Lincoln Rhyme (tom 10)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Kill Room
Ag2S

Nowy zaskakujący thriller autora bestsellerów „New York Timesa”! W hotelu na Bahamach ginie Robert Moreno, obywatel USA mieszkający w Ameryce Południowej. Zastrzelony przez snajpera Moreno, był obserwowany przez jedną z rządowych agencji bezpieczeństwa, która otrzymała sygnał o planowanym przez niego zamachu terrorystycznym na siedzibę koncernu naftowego na Florydzie. Lincoln Rhyme i Amelia...

Nowy zaskakujący thriller autora bestsellerów „New York Timesa”!

Lincoln Rhyme i Amelia Sachs uczestniczą w śledztwie przeciwko służbom, które mogły wykonać egzekucję na rzekomym terroryście. Sachs zbiera informacje o Morenie, odtwarzając przebieg jego pobytu w Nowym Jorku, natomiast Rhyme wyrusza na Bahamy, aby na miejscu odnaleźć dowody fizyczne popełnionego przestępstwa. Tropiąc wytrawnego snajpera, sam naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Rhyme i Sachs przekonują się, że ktoś popełnił błąd, a sprawa może się przedstawiać zupełnie inaczej, niż zakładali. Czy uda im się dotrzeć do prawdy? Czy zdołają odnaleźć winnych, wychodząc cało z opresji?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Pokoj_stracen-p-32158-1-30-.html

SickSense | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Tym razem autor kompletnie nie trafił w mój gust. Kryminalne potyczki Rhyme'a i Sachs z wysoko postawionymi osobami w ogóle mnie nie zaintrygowały. Chyba czas zrobić sobie krótką przerwę od tej pary bohaterów.

bettysolo | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Kolejne Starcie - Zbrodnia kontra Amelia i Lincoln

Tym razem spróbują rozwikłać zagadkę zabójstwa Roberta Moreno na którego wyrok śmierci wydał rząd USA.

Jak ktoś gdzieś ˆładnie napisał :

„Nic nie jest tym, czym się wydaje” – Tak i tutaj wszystko jest zupełnie na odwrót niż myślimy

Kiedy wydaje nam się że znamy rozwiązanie zagadki okazuje się że nie tylko byliśmy w błędzie

ba,jesleśmy o całe lata świetlne od poznania prawdy.

To dziesiąty już tom ksiązek o tym inteligentnym duecie

Ale w dalszym ciagu otrzymujemy to co lubiymy najbardziej w twórczości Deavera

- wątki kryminalne, polityczne, prawnicze, a nawet kulinarne araz niesamowite zwroty akcji,

Podsumowując, książka świetna, jak każda z serii Rhyme/Sachs

Łukasz | 2018-10-28

Robert Moreno znany ze swoich antyamerykańskich poglądów zostaje zastrzelony w pokoju hotelowym na Bahamach wraz z nim ginie dziennikarz i ochroniarz. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się proste, zabójstwo zlecone przez amerykański rząd. Ofiara znana motywy znany i zleceniodawca również jedyna niewiadomo to egzekutor. Para Rhyme i Sachs zostają zmuszeni do współpracy z zimną i bezwzględną prokuratorką. Krok po kroku śledczy dochodzą do wniosku, że początkowe ich początkowe założenia odnośnie śledztwa odbiegają nieco od prawdy. Co więcej obraz śledztwa i tego "kto zabił" zmienia się w tej powieści kilkakrotnie. Książka jest tak skonstruowana, że od początku znamy czarny charakter. Z pozoru wszystko składa się w logiczną całość jednak z czasem drobne szczegóły całkowicie zmieniają obraz śledztwa.
Książka na pewno nie jest moją ulubioną spośród twórczości autora jednak nie zmienia to faktu, że to pozycja bardzo dobra.

Sylwia Sulikowska | 2018-08-20

Po powieści Jeffery’a Deavera od lat sięgam z niezmienną ciekawością i pewnością, że będę miała do czynienia do porywającym kryminałem. Nie myliłam się i tym razem. Pomimo tego, że od napisania przez Deavera pierwszej powieści z Lincolnem Rhyme’em w roli głównej minęło już szesnaście lat, w kolejnych częściach wciąż wyczuwalna jest ta sama świeżość i umiejętność prowadzenia przez pisarza wartkiej, skomplikowanej (ale nie przekombinowanej) akcji. Od ekranizacji części pierwszej, czyli „Kolekcjonera kości” również minęło prawie półtorej dekady, jednak czytając „Pokój straceń” po raz kolejny miałam przed oczami Denzela Washingotna w roli Rhyme’a oraz Angelinę Jolie jako Amelię Sachs, niegdyś policyjną nowicjuszkę, która pod okiem Rhyme’a stawiała pierwsze kroki w wydziale zabójstw, dziś niemalże legendę policji i bliską towarzyszkę sławnego policjanta.

Fabuła „Pokoju straceń” pozwala na chwilę odetchnąć od tego, co literatura kryminalna w ostatnich latach serwuje nam aż w nadmiarze,...

Henioo | 2018-06-10
Przeczytana: 27 maja 2018

Jak zwykle, autor trzyma nas w niepwwności praktycznie do ostatnich stron.
Jak zwykle, para głównych bohaterów staje na wysokości zadania, w międzyczasie nieomal tracąc życie.
Jak zwykle, wartka akcja, niczym w filmie sensacyjnym.
Jak zwykle, ciekawe postaci drugoplanowi.
Jak zwykle, warto przeczytać.

sylwia | 2017-10-30

fajna

Michał Kuziemski | 2017-09-06
Przeczytana: 04 września 2017

Po kilku gorszych tomach, w końcu mamy coś godnego nazwiska Deaver. Intryga jest niezwykle ciekawa i w końcu jest w stanie mnie zaskoczyć. Na początku przygody z Lincolnem niemal każda część oferowała niezwykły zwrot akcji. Jednak od pewnego czasu większość była możliwa do przewidzenia. Tutaj w końcu zostałem solidnie wkręcony i kompletnie zbity z tropu kiedy wszystko się wyjaśniło. Bardzo dobra w swoim gatunku!

Krzysiek88 | 2017-05-30

Kolejna świetna pozycja w dorobku Deavera. Książka pełna akcji,zaskakujących rozwiązań i oczywiście duet Rhyme-Sasch dzięki czemu czyta się nie zwracając uwagi na otaczająca rzeczywistość.

Amadeusz Sobiesierski | 2016-07-20
Przeczytana: 20 maja 2016

Argumentacją dobrej książki ,często bywają pozytywne opinie dziennikarzy popularnych gazet zamieszczone na tylnej stronie okładki ,w tym przypadku jest to zbędne bowiem pokój straceń swoją treścią broni się sam .
Morderstwo wygłaszającego antyamerykańskie hasła obywatela Stanów Zjednoczonych na terenie Bahamów z pozoru wydaje się mało ,,atrakcyjne'' dla Rhyma ,jednak z każdą kolejną wskazówką okazuje się ze morderstwo nie jest tak złożone i oczywiste jak mogło by się wydawać.
Mało tropów,coraz większe niebezpieczeństwo grożące śledczym ,ciągle ,,przypadkowe' zdarzenia utrudniające śledztwo sprawiają ze zadanie postawione przed duetem L.Rhyme & A.Sash przez panią prokurator wydaję się niemożliwe do rozwikłania.
Pierwsza książka Deavera o tematyce polityczno-kryminalistycznej bardzo przypadła mi do gustu.Wstęp dość mdły i usypiający traci na znaczeniu przy rozwinięciu oraz zakończeniu jak zawsze na najwyższym poziomie .
Polecam wszystkim którzy mieli możliwość styczności...

Majka | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Jeffery Deaver trzyma poziom! Książka słusznej wielkości, a przeleciała przez moje palce błyskawicznie. Mimo to, że jak zdaję sobie sprawę, wszelkie rozwiązania, zwroty akcji i zaskoczenia miały miejsce na ostatnich 100 stronach. Jednak, co ważne, zdałam sobie z tego sprawę dopiero PO skończonej lekturze ;)
Ale niektórzy pisarze tak właśnie mają - prowadzą akcję tak inteligentnie i używają takiego języka, że utrzymują czytelnika skupionego maksymalnie na fabule przez kolejne 550 stron i nie muszą uciekać się do tanich sztuczek, byle tylko zbudować napięcie. Deaver do takich autorów bez wątpienia należy. Kilka razy już tutaj wylewałam swoje zachwyty nad jego twórczością. W dalszym ciągu nic się nie zmienia. Merytorycznie, fabularnie, psychologicznie - najwyższa, jak dla mnie, półka światowego thrillera.
Szkoda, że w dalszym ciągu wątki prywatnego życia Lincolna i Amelii spychane są na aż tak boczny tor, ale coś tam jednak rusza do przodu. Byłam ciekawa, jak Deaver rozwiąże...