Łkająca małpa czyli kalwaria nieżyciowej rodziny

Tłumaczenie: Krystyna Pisarska
Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Zokogo majom. Egy elhetetlen csaladkalvariaja
literatura piękna

Łkająca małpa"to swego rodzaju saga rodziny węgierskiej z Siedmiogrodu na przestrzeni czasu od lat 20-ych do 60-ych XX w.Są to dzieje ludzi nieprzystosowanych do życia i z trudem znajdujących swoje miejsce "pod słońcem".Poprzez drobne wydarzenia i losy bohaterów autor tworzy sugestywny obraz tego okresu,a tym samym ciekawą i barwną panoramę życia węgierskiej mniejszości narodowej w Rumunii..Jest to powieść wielowątkowa,o żywej i wartkiej akcji oraz bogatej galerii postaci,które na długo pozostają w pamięci czytelnika.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Saga sąsiecko- rodzinna z bogatą galerią postaci,moją ulubioną jest Boske,polecam.