Fables: War and Pieces
baśnie, fantasy
komiksy
Drakinen

Kolejny tom popularnej serii, która co roku zdobywa Nagrodę Eisnera i ma ich już dwanaście. Zdaniem krytyków seria "Baśnie" dorównuje Gaimanowskiemu "Sandmanowi". Baśniogród i Cesarstwo stoją na krawędzi wojny totalnej. Baśniogród pragnie absolutnej wolności, Cesarstwo natomiast przestało nakłaniać zbuntowanych Baśniogrodzian do powrotu w Strony Rodzinne i zamierza zupełnie unicestwić...

Baśniogród i Cesarstwo stoją na krawędzi wojny totalnej. Baśniogród pragnie absolutnej wolności, Cesarstwo natomiast przestało nakłaniać zbuntowanych Baśniogrodzian do powrotu w Strony Rodzinne i zamierza zupełnie unicestwić Baśniogród. Wkrótce rozegra się ostateczna bitwa. Baśniowi herosi są wyjątkowo zdeterminowani i dobrze przygotowani technicznie. Adwersarz wraz z drewnianymi żołnierzami wkrótce poczują moc najnowszej technologii - stalowych pocisków i laserowo naprowadzanych bomb. Jednak władca, który podbił setkę różnych światów, grając nieczysto, trzyma w rękawie jeszcze niejedną niespodziankę, która może zaskoczyć mieszkańców Baśniogrodu.

źródło opisu: Egmont Polska, 2013

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

Yave | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Wielka konkluzja! Stało się, na równo połowę tej wybitnej serii Willingham nareszcie ujawnia wynik wojny, pod którą napięcie buduje od dobrych kilkudziesięciu numerów.

Kurde, Baśnie. Jakie to jest świetne. Nawet jeśli dostałem nie do końca to, czego oczekiwałem, to i tak bawiłem się przednio. Bo szczerze mówiąc, spodziewałem się raczej komiksu przepełnionego czystą walką, krzykami, krwią i armiami biegnącymi w swoją stronę. Oczywiście w pewnym momencie to dostałem, ale większość tego tomu to opowieść wyjątkowo strategiczna. Szczegółowe opisy działań wojennych, spisków i planów (choć momentami... uch, ledwo mi to przejdzie przez klawiaturę... nudne) bardzo dobrze sprawdzają się jako podbudowa napięcia i dają niezłe rozeznanie w tym, kto i jak dobrze przygotował się do starcia. A kiedy już do samego finału dochodzi, to następuje to, za co naprawdę kocham "Baśnie". Cała masa emocji, walka z Adwersarzem kapitalna, działania Uroczego satysfakcjonujące, a skutki konfliktu uderzają tam,...

Arthaniel | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Równo połowa serii już za mną. I to jest chyba idealny moment, żeby się z Baśniami pożegnać, bo najważniejszy wątek został tu bardzo zgrabnie zamknięty, a podobno potem z tomu na tom jest coraz gorzej... / Tak czy owak, brawa dla scenarzysty za fajnie obmyśloną intrygę i drobiazgowe opisy działań wojennych na ziemiach Adwersarza - dokładnie na coś takiego czekałem od początku cyklu i bardzo się cieszę, że wreszcie to dostałem. Do pełni czytelniczej satysfakcji brakowało mi chyba tylko napisu "THE END" pod ostatnim dwustronicowym kadrem epilogu.

Pudel123 | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Trochę rozczarował mnie koniec i sam fakt, że dalsze części Baśni nie będą już oparte na dobrej wojnie z Adwersarzem. Jakoś nawet niespecjalnie się czeka na następny tom.

giera | 2013-06-21

Wojna o pokój to jedenasty album serialu Baśnie, według autorskiego scenariusza Billa Willinghama, który zamyka znaczący etap w zmaganiach między Baśniowcami a wojskami Adwersarza. Do tego finału scenarzysta przygotowywał czytelników od jakiegoś czasu, bardzo sprawnie stopniując napięcie poprzez wprowadzenie ciekawych wątków do głównej historii. Obie strony konfliktu się zbroiły, wysyłały szpiegów, obmyślały taktykę. Rozgrywka między wrogimi siłami zapowiadała się interesująco. Czekałem na zakończenie, ale ostateczne rozwiązanie, zaproponowane przez wielokrotnego laureata nagrody Eisnera, mnie rozczarowuje.

- - -
całość tu:

Ewa | 2016-09-09
Przeczytana: sierpień 2016

Najlepszy w tej części jest koniec...wiemy, że nie będą żyli długo i szczęśliwie, a więc czytelnik w momencie gdy w zasadzie większość tego typu historii się kończy, już wie, że teraz dopiero się zacznie..

Martyna Ziętek | 2017-07-23
czechu | 2017-07-19