Fables: the Mean Seasons
komiksy
dasilwa

Po zwycięskiej bitwie o Baśniogród i utrzymaniu swojego istnienia w tajemnicy przed mieszkańcami Nowego Jorku, Baśniowcy mogą poświęcić trochę czasu na odbudowę miasta i refleksję. Wszystko to w przerwach między kolejnymi przesłuchaniami agentki Adwersarza i w atmosferze oczekiwania na narodzenie dziecka Królewny Śnieżki. Dla Bigby'ego Wilka, który wkrótce zostanie ojcem, jest to chwila na...

Dla Bigby'ego Wilka, który wkrótce zostanie ojcem, jest to chwila na odwiedziny starego przyjaciela i wspomnienie innej, bardziej śmiertelnej w skutkach, wojny. Dla burmistrza Baśniogrodu - czas uświadomienia sobie problemów codziennej pracy w administracji publicznej i jej sprzecznych ze sobą wymagań. A dla Śnieżki - okres długiego i bolesnego porodu oraz wielu radosnych, chwytających za serce niespodzianek.

"Cztery pory roku" to album złożony z zeszytu 22 oraz zeszytów 28-33, wchodzących w skład serii stworzonej przez Billa Willinghama.

źródło opisu: [Egmont, 2009]

Yave | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Baśniogród powoli dochodzi do siebie po potężnej bitwie. Bohaterowie starają się z powrotem poskładać życia w całość, dochodzi do zmian na ważnych stanowiskach, Śnieżka rodzi wyjątkowe dzieci (i to cały miot), a Bigby znika. Jest o wiele spokojniej, delikatniej i ciszej, ale nie przeszkadza to autorowi budować napięcia pod nachodzącą bitwę, najpoważniejszą i najpotężniejszą ze wszystkich. Wśród tych wszystkich osobistych problemów czuć zbliżające się zagrożenie, okraszone typowym dla serii humorem i zaskoczeniami. Choć nie zgadzam się z niektórymi decyzjami i zmianami wprowadzanymi przez Buckinghama, przyznać muszę, że zapowiada się na naprawdę mocne emocje już niedługo. A to niedobrze, bo oficjalnie skończył mi się zasób zachwytów nad Baśniami...

Arthaniel | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Tom piąty to przede wszystkim komiks obyczajowy; chwila wytchnienia między jednym starciem a drugim. Pozycja wprawnie napisana, z wyrazistymi bohaterami i kilkoma ciekawymi zwrotami akcji po drodze. Jedyny minus za bzdurną historyjkę poboczną/wspominkową z wilkiem Bigbym w roli głównej, która nie wnosi absolutnie nic do wątku głównego.

książek: 1918
krzysiu966 | 2015-07-17

Bardzo rzadko komiksy są w stanie trzymać wysoki poziom przez całą serię. Tutaj jest inaczej. Każdy tom to mała uczta dla smaku.

Tom 5 jest tomem w którym króluje smutek, wynikający że straty bliskich- pewni ludzie odchodzą na zawsze, inni może na chwile.

Polecam

emilia-milkaslonce | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Kolejny tom a ja dalej nie mogę się oderwać. Polecam

Maynard | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Troszkę bardziej stonowana i obyczajowa (co nie znaczy że gorsza) odsłona przygód mieszkańców Farmy i Baśniogrodu. Podłe pory roku (oryg. tytuł - Mean Seasons) przemijają, rodzą się niezwykle wyjątkowe dzieci Śnieżki i Bigby'iego, pojawia się nowa postać a wszystko przygotowuje nas na kolejną porcję emocji i akcji. Do tego epizod wojenny z życia Bigby'iego który coraz bardziej zaczyna przypominać pewnego Rosomaka. Oczywiście: polecam gorąco. Według mnie, "Fables" to najlepsza rysunkowa seria na polskim rynku, od czasów "Thorgala".

Czas na komiks | 2015-02-17

Po wydarzeniach, które miały miejsce w czwartym tomie serii Fables, kolejny album o tytule The Mean Season został najbardziej wyczekiwanym przeze mnie komiksem ostatnich miesięcy. Kiedy w końcu komiks dotarł, dorwałem się do niego bez chwili zwłoki. Dziś po lekturze tego tomiku stwierdzam, że warto było czekać.

Seria Fables powoli pnie się w moim prywatnym rankingu komiksowym w górę. Każdy album wnosi do historii cos nowego, w każdym zawsze znajduje się coś ciekawego. Do tego autor potrafi świetnie zgrać ze sobą wątki, które szokują, wzruszają i śmieszą. Piaty album serii w tej kwestii jest idealnym przykładem, składa się on bowiem z trzech części. Pierwszą jest krótka historia o Kopciuszku, która szpieguje i stara się namówić do zdrady pewnego wysoko postawionego baśniowego urzędnika. Ta krótka historyjka trzyma w napięciu od samego początku aż po końcówkę, która jak dla mnie była wielkim, pozytywnym zaskoczeniem.

Cała recenzja na naszym...

Nocula | 2017-05-23
Przeczytana: 24 maja 2017