20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce

Wydawnictwo: G+J, National Geographic
podróże, uzdrowiska
joly_fh

Ten w Egerze, inny studnie chwali na Drużbaku, Ten w Szkle, ten w Iwończu kędyś na Podgórzu, Ten na parchy i świerzby radzi kąpiel w morzu. Co kto widział lub słyszał, lub też czytał drugi, Różne krynice, różne wybierali strugi. Jaka woda najlepsza? Wacław Potocki (1621-1696) Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu. Wojciech Oczko (1539-1599) Wody mineralne...

Ten w Egerze, inny studnie chwali na Drużbaku,
Ten w Szkle, ten w Iwończu kędyś na Podgórzu,
Ten na parchy i świerzby radzi kąpiel w morzu.
Co kto widział lub słyszał, lub też czytał drugi,
Różne krynice, różne wybierali strugi.
Jaka woda najlepsza?

Wacław Potocki (1621-1696)

Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu.

Wojciech Oczko (1539-1599)

Wody mineralne i ruch czynią cuda. Jak widać, wiedziano to od stuleci, o czym świadczą powyższe cytaty. Kuracja pitna, kąpiele, okłady i masaże wspomagane ćwiczeniami, gimnastyką i codziennymi spacerami zwiększają naszą odporność, poprawiają kondycję i wzmagają siły witalne.

Prezentujemy dwadzieścia uzdrowisk wraz z turystycznym opisem i propozycjami wycieczek po okolicy. To propozycja spędzenia wolnego czasu w uzdrowisku zarówno dla osób, które chcą skorzystać z oferty leczniczej, jak i dla zwykłych turystów. Sącząc wodę mineralną, spacerujmy, biegajmy, pojedźmy na rowerową wycieczkę. Ruch to zdrowie.

W książce znajdziesz:
- historię uzdrowisk,
- profile lecznicze uzdrowisk i typy wód mineralnych,
- opisy szlaków spacerowych i turystycznych,
- propozycje wycieczek z kilkoma słowami o miejscach, które warto odwiedzić w okolicy,
- ważne adresy i telefony,
- połączenia kolejowe i autobusowe z uzdrowiskami,
- ważne wydarzenia i imprezy.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/