Góry we mnie. Wspinaczka na krawędzi

Tłumaczenie: Małgorzata Kiełkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura górska na świecie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stapis
Berg in mir. Klettern am Limit
góry, wspinaczka, alpiniści,
joly_fh

Wyjątkowa książka, która jest kwintesencją pisania o górach. Polecamy ją każdemu, kto choć raz zadał sobie lub usłyszał pytanie: dlaczego się wspina? Historia Alexandra Hubera, jednego z najsłynniejszych wspinaczy skalnych, opowiedziana w sposób szczery i ujmujący. Huber przedstawia nam swoje dzieciństwo, rodzinę, dzięki której zapałał miłością do gór, pierwsze wypady, pierwsze nadzieje i rozczarowania, początki sportowej kariery i jej przebieg aż do dzisiaj. Historia tego wciąż aktywnego sportowca toczy się na kartach książki niczym powieść przygodowa, a zmierza ku odnalezieniu odpowiedzi na pytanie: co nas ciągnie w góry?

źródło opisu: Wydawnictwo Stapis, 2012

źródło okładki: http://www.stapis.com.pl/lit-gorska.html