Karawana do marzeń

Wydawnictwo: AT Publications
0-9521421-6-3
alpinizm, himalaizm, biografia
irena47

Książka ta powstała w 1992, po zaginięciu Wandy Rutkowskiej w czasie jej wyprawy na Kanczendżongę. Jest ona niejako kontynuacją wspólnie napisanej przez obie panie książki "Na jednej linie", a także swoistym hołdem złożonym Rutkiewicz przez jej przyjaciółkę. Opisane tu zostały wszystkie górskie osiągnięcia pani Wandy od czasu zdobycia Mount Everest.

ciociasamozloeluta | 2013-10-13

Obraz kobiety, to co na plaze dla nudystow nie chciala. A jak poszla to jedna reka trzymala sie za piersi a druga zaslaniala uda. Choleryczka, miewajaca humorki. Wieksze i mniejsze. Zdobywczyni serc meskich. Klocila sie i milczala. Narzucala swoja wole innym. Chciala przewodzic zawsze. Ba nawet pila wodke i wsiadla po pijaku do samochodu. Niepokorna, straszna w obyciu ale zwycieska. Koniec zaskakujacy, jak autorka Ewa Matuszkiewicz miala na wiesc o zaginieciu Wandy Rutkiewicz. Dziwne zbiegi okolicznosci a opisy tak sugestywne, ze robi sie nam zimno. Druga strona medalu to zawisc w gorach, pretensje ekip tragarzy wieczne strajki, kradzieze i zemsta ludzka. Do tego zemsta gor. Nie dopuszczajacej zdobycie jej przez kobiete. Wreszcie wola istnienia i zmierzenia sie z niemozliwym. Zawsze do przodu i bohatersko i tego sie trzymajmy.

Jakub Mrowca | 2011-07-13

Cóż ta piękna kobieta dokonała? K2 i Everest i chęć do wspinania się w zespołąch kobiecych. Kobieta, która całkowicie oddała się górom i dążeniu do szczytów. Jej wyprawy na Gasheburny czy trzy próby na K2.
Niesamowita kobieta, której osobiście zazdroszczę tej determinacji i uporu. Polecam każdemu

Zaczytana | 2013-12-28

Książka nie tylko o pasji do gór, ale również o niełatwym życiu kobiet w zdominowanym przez mężczyzn świecie himalaizmu.

cafeto | 2014-09-10
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Książka pokazuje nie tylko silną kobiete, odporną na wszelkie przeciwności. Pokazuje także środowisko indywidualistów dla których śmierć to coś co musi przyjść, prędzej czy później, śmierć jest dla nich niemal codziennością.

sonne16 | 2015-10-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2015

Obowiązkowa pozycja dla fanów książek o tematyce górskiej ale "Na jednej linie" polecam bardziej.

major_motoko | 2016-12-02
RAPTOR | 2016-10-26