Okładka książki Pierwszy błysk. Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej.

Pierwszy błysk. Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej.

Autor:
papier
Bożena
6,1 (10 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Leszek Adamczewski, dziennikarz i pisarz od lat specjalizujący się w tajemnicach drugiej wojny światowej, w PIERWSZYM BŁYSKU idzie tropem niemieckich prac nad bronią jądrową, próbując znaleźć obecność takich działań także na ziemiach polskich. Czy Trzecia Rzesza w ostatnich tygodniach II wojny światowej dysponowała bronią jądrową? …W 1990 roku ujawniono, że jesienią 1944 roku amerykański...

…W 1990 roku ujawniono, że jesienią 1944 roku amerykański fizyk ostrzegł doradców prezydenta USA, by Franklinowi Rooseveltowi wyperswadować podróż do Londynu, miasta które Niemcy w każdej chwili mogą zaatakować bombą atomową…

Mieszkańcy Rugii w październiku 1944 roku i Turyngii w marcu 1945 widzieli potężne eksplozje. Czy były to próby wybuchów jądrowych?
…4 marca 1945 roku oficerowie SS ostrzegli Cläre Werner, że „dzisiaj stanie się coś, czego jeszcze na świecie nie było”. Stojącą na wieży zamku Wachsenburg panią Werner najpierw oślepił błysk światła, jakby tysiąca błyskawic…

Czy na Pomorzu Zachodnim pozostały ślady prowadzonych przez Niemców w czasie wojny prac badawczych nad bombą atomową?
…niedaleko podszczecińskiego Goleniowa w województwie zachodniopomorskim odkryto żelbetową obudowę, która pozwala domniemywać, że przygotowywano się lub wręcz podjęto próbę uruchomienia reaktora jądrowego…

źródło opisu: http://replika.eu

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
rybieudka | 2014-01-30
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Osoba chcąca się zainteresować problematyką nauki w III Rzeszy niejako skazana jest na przekopywanie się przez ogromne ilości źródeł o kiepskiej lub wręcz żadnej wartości poznawczej. Na temat ukrytych w zboczach gór laboratoriów, kolejnych wariacji wokół Wunderwaffe, eksperymentów na ludziach, tajnych zakładów produkcyjnych i rewolucyjnych wynalazków wyprzedzających swoje czasu o całe dziesięciolecia napisano mnóstwo. Nazistowskie Niemcy były silne swym przemysłem znajdującym oparcie nie tylko w rządowych funduszach i wykorzystaniu przymusowej siły roboczej, ale także w niezwykłych sukcesach niemieckiej nauki. Temat to pasjonujący i wciągający, przez kolejne powojenne lata obrosły ogromną wręcz ilością mitów. Trudno jednak zaprzeczyć, że z innowacyjnych osiągnięć niemieckich konstruktorów i badaczy jeszcze wiele lat po wojnie korzystali zarówno Amerykanie jak i Sowieci. Nie dziwią zatem spekulacje dotyczące niemieckiego programu jądrowego. Od pewnego momentu naukowcy III Rzeszy...

Jexx | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Tytuł i okładka zaciekawiające a sama książka suchar. No bo inna w zasadzie być nie mogła bo przecież hitlerowska bomba A to taki trochę na poły mityczny stwór. Książka jest spisem różnych teorii i hipotez (mało lub mnniej prawdopodobnych) z czego większość dotyczy "gdzie" tą bombę usiłowano wyprodukować. Czyta się toto bez emocji, nieomal jak spis posiadłości IG Farben. Takie sobie.

Kikaa | 2013-09-23

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica