Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Pierwszy błysk. Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej.

Pierwszy błysk. Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej.

Autor:
papier
Bożena
6.1 (10 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Leszek Adamczewski, dziennikarz i pisarz od lat specjalizujący się w tajemnicach drugiej wojny światowej, w PIERWSZYM BŁYSKU idzie tropem niemieckich prac nad bronią jądrową, próbując znaleźć obecność takich działań także na ziemiach polskich. Czy Trzecia Rzesza w ostatnich tygodniach II wojny światowej dysponowała bronią jądrową? …W 1990 roku ujawniono, że jesienią 1944 roku amerykański fizyk os...

…W 1990 roku ujawniono, że jesienią 1944 roku amerykański fizyk ostrzegł doradców prezydenta USA, by Franklinowi Rooseveltowi wyperswadować podróż do Londynu, miasta które Niemcy w każdej chwili mogą zaatakować bombą atomową…

Mieszkańcy Rugii w październiku 1944 roku i Turyngii w marcu 1945 widzieli potężne eksplozje. Czy były to próby wybuchów jądrowych?
…4 marca 1945 roku oficerowie SS ostrzegli Cläre Werner, że „dzisiaj stanie się coś, czego jeszcze na świecie nie było”. Stojącą na wieży zamku Wachsenburg panią Werner najpierw oślepił błysk światła, jakby tysiąca błyskawic…

Czy na Pomorzu Zachodnim pozostały ślady prowadzonych przez Niemców w czasie wojny prac badawczych nad bombą atomową?
…niedaleko podszczecińskiego Goleniowa w województwie zachodniopomorskim odkryto żelbetową obudowę, która pozwala domniemywać, że przygotowywano się lub wręcz podjęto próbę uruchomienia reaktora jądrowego…

źródło opisu: http://replika.eu

źródło okładki: http://replika.eu

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
rybieudka | 2014-01-30
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Osoba chcąca się zainteresować problematyką nauki w III Rzeszy niejako skazana jest na przekopywanie się przez ogromne ilości źródeł o kiepskiej lub wręcz żadnej wartości poznawczej. Na temat ukrytych w zboczach gór laboratoriów, kolejnych wariacji wokół Wunderwaffe, eksperymentów na ludziach, tajnych zakładów produkcyjnych i rewolucyjnych wynalazków wyprzedzających swoje czasu o całe dziesięciolecia napisano mnóstwo. Nazistowskie Niemcy były silne swym przemysłem znajdującym oparcie nie tylko w rządowych funduszach i wykorzystaniu przymusowej siły roboczej, ale także w niezwykłych sukcesach niemieckiej nauki. Temat to pasjonujący i wciągający, przez kolejne powojenne lata obrosły ogromną wręcz ilością mitów. Trudno jednak zaprzeczyć, że z innowacyjnych osiągnięć niemieckich konstruktorów i badaczy jeszcze wiele lat po wojnie korzystali zarówno Amerykanie jak i Sowieci. Nie dziwią zatem spekulacje dotyczące niemieckiego programu jądrowego. Od pewnego momentu naukowcy III Rzeszy prowadz...

Jexx | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Tytuł i okładka zaciekawiające a sama książka suchar. No bo inna w zasadzie być nie mogła bo przecież hitlerowska bomba A to taki trochę na poły mityczny stwór. Książka jest spisem różnych teorii i hipotez (mało lub mnniej prawdopodobnych) z czego większość dotyczy "gdzie" tą bombę usiłowano wyprodukować. Czyta się toto bez emocji, nieomal jak spis posiadłości IG Farben. Takie sobie.

Kikaa | 2013-09-23

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku