Liberalizm a granice sprawiedliwości

Tłumaczenie: Adam Grobler
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Liberalism and the Limits of Justice
Cavalcanti

Książkę Michaela J. Sandela Liberalizm z pewnością zaliczyć wypada do lektur obowiązkowych. Podejmuje zagadnienia o znaczeniu fundamentalnym. [...] Sandel wniósł trwały wkład do rozwoju debaty na temat racjonalności, polityki i etyki. To on wprowadza do naukowego dyskursu pojęcia, które staną się matrycami. [...] Śladem terminów podążają interpretacje[...]. [Sandel] jest jednym z bardziej przenikliwych interpretatorów liberalnej tradycji, potrafiących demaskować dogmaty domagające się statusu prawd, które w tradycji Oświecenia określano jako self-evident truths.Po lekturze książki możemy bowiem dojść do wniosku, że przy wszelkich hasłach otwartości i poszanowania autonomii, liberalizm zmienia się w ideologię.

źródło opisu: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne 2009

źródło okładki: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne 2009