Kronika muzyki popularnej XX wieku

Wydawnictwo: Astrum
muzyka
Łukasz

Kronika Muzyki Popularnej XX wieku zawiera około pięciu tysięcy informacji, dotyczących wykonawców i zespołów, nagrań, wydarzeń koncertowych, ale również sporo ciekawostek ze sfery obyczajowej i stylu życia związanych z życiem estradowym. Jest to publikacja, która ma ułatwić poruszenie się po obszarach rocka, bluesa, country, rapu, jazzu, soulu i innych gatunków muzyki popularnej, preferowanej przez najszersze kręgi odbiorców. Książka unika językowej swobody wypowiedzi prezenterskiej na korzyść syntetycznie i rzeczowo podanych wiadomości.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie