Konie i deszcz

Wydawnictwo: My Book
opowiadania, konie, miłość
literatura piękna
Bożena

Konie i deszcz to drugi, po Słońcu i koniach, zbiór opowiadań Magdaleny Madej, których wspólnym tematem są konie i ludzie z nimi związani. Pierwsze, najdłuższe, to historia Patrycji i Magdy (18 i 21 lat), które realizując swoją pasję, spędzają w Bieszczadach wakacje w siodle. Bohaterki przywożą dwa własne konie i spędzają dziesięć deszczowych dni u samotnie mieszkającej pani Łucji. Poznają dziką górską przyrodę, przeżywają chwile grozy na niebezpiecznych szlakach, zaprzyjaźniają się ze swoją gospodynią, która jest niezwykłą osobą. W przedostatni dzień pobytu dziewczyny odwiedza dwóch chłopaków, których poznały podczas ubiegłorocznych wakacji. Zakończenie nie mówi wyraźnie, czy Patrycja znalazła swoją miłość w jednym z nich, ale jest jasne, że mimo niesprzyjającej pogody to był bardzo słoneczny czas. Pozostałe opowiadania, liryczne i pełne ciepła, z pewnością na długo utkwią w pamięci czytelnika.

źródło opisu: http://www.mybook.pl

źródło okładki: http://www.mybook.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!