Słońce i konie

Wydawnictwo: My Book
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-89770-96-7
słońce, konie, magda, opowiadania, wakacje,
przygodowa
Opal

"Słońce i konie" to historia dwóch dziewczyn, które realizując swoją pasję, spędzają na wsi wakacje w siodle. Pozostałe opowiadania to krótkie impresje literackie, połączone wspólnym tematem koni. W zgrabnej literackiej formie autorka "przemyca" jednocześnie wiedzę o psychice oraz pielęgnacji tych pięknych zwierząt, uświadamiając, że kontakt z koniem to nie tylko galop z wiatrem we włosach - ale i sprzątanie stajni, i struganie kopyt, i wiele innych obowiązków. Polecamy wszystkim miłośnikom koni, szczególnie tym, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją "końską przygodę".

Opal | 2010-10-11

Chwyciłam za tą książkę, ponieważ znam poniekąd autorkę owej opowieści i nie żałuję. Historia jest oryginalna, cudownie opisana, a przede wszystkim o tematyce ukochanych koni. Wspomina dawne czasy, kiedy to ludzie nie byli skrzywieni teraźniejszością, kiedy życie poznawało się naprawdę, a nie przed ekranem komputera. Niektóre impresje literackie wzruszają, inne bawią, kolejne zaś przedstawiają nam prawdziwy świat z perspektywy miłośnika i konia.

Wiktoria | 2010-10-20
Kaloe | 2014-12-30