Agentki. Egzekutorki, uwodzicielki, zdrajczynie

Bellona
2019-02-14
2019-02-14
agentki wywiad szpedzy

Świerny pomysł. Książka pokazuje, że kobiety mogą sprawdzić się w roli szpiega nie gorzej niż mężczyźni. Niektóre postaci kobiet-szpiegów potraktowane są jednak trochę zbyt pobieżnie biorąc pod uwagę, jakich czynów dokonały.

Ciekawa książka opisującą działalność i los kilkudziesięciu wspaniałych kobiet, prawdziwych i wielkich bohaterek swoich narodów. Chart ducha, niezłomność, odwaga, pomysłowość, przebiegłość to cechy którymi się harakteryzowały, jaki straszny, okrutny los je za to często czekał. Warto przeczytać, polecam.

Liczyłam na ciekawe ujęcie historii. Czytając ją miałam wrażenie czytania zwykłego podręcznika

Tematyka świetna ale wykonanie bardzo przeciętne. Czyta się jak zwykły podręcznik. Odnoszę wrażenie, że autor kompletnie nie miał pomysłu na tą książkę. Chciał przekazać jak najwięcej informacji o jak największej liczbie agentek i przez to pozycja dużo straciła. Oczywiście jest kilka ciekawych sylwetek ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Czuję niedosyt i dlatego czytałem ją przeszło dwa tygodnie. Niestety przeciętna pozycja.

Jestem strasznie zawiedziona tym tytułem.
Liczyłam na ciekawą opowieść o niezwykłych kobietach, a dostałam suche streszczenie, napisane językiem rodem z Wikipedii. Natłok informacji sprawia, że bardzo ciężko połapać się we wszystkich informacjach. Minus za dopowiedziane, niepotwierdzone informacje.

Jestem strasznie zawiedziona tym tytułem.

Kilka ciekawych wątków, ale bez szleństwa.

Kilka ciekawych wątków, ale bez szleństwa.

Kilka historii kobiet, żyjących w różnych okresach, które poświęcając spokojne życie, rodzinę, zdrowie, a w niektórych przypadkach życie walczyły z demonami swoich czasów; okupantem, wroga ideologią, najezdzcą....
Łączy je wszystkie jedno - determinacja
Książka o niesamowicie odważnych kobietach, niektóre historie są tak przerażające, że aż trudno w nie uwierzyć, a jednak wydarzyły się na prawdę.
Polecam

Łączy je wszystkie jedno - determinacja

Na półkach: , , , , , , ,

To książka, która was uwiedzie i jednocześnie podda wasz umysł torturom.

Muszę przyznać, że były takie momenty gdzie musiałam zrobić sobie chwilę przerwy na oddech. To momenty o wojnie, o obozach koncentracyjnych, torturach i egzekucjach, którym poddawane były kobiety oskarżone o szpiegostwo. Palone na żywca w krematorium czy gwałcone rozbitymi butelkami to tylko kropla w morzu brutalności. Uwielbiam taką literaturę ale strasznie ją przeżywam a tutaj autor zaserwował nam bardzo dużo wstrząsających momentów.

Historie kobiet potrafią zaskoczyć, wręcz fascynować. Opisy obozów koncentracyjnych, tortur, gwałtów, wojen przerażają i dlatego ta książka jest taka dobra!

Agentki. Egzekutorki. Uwodzicielki. Zdrajczynie czyli baby z jajami.
Każda z nich miała swoje powody. Miłość do kraju, chęć zemsty za śmierć bliskich, walka o lepszą przyszłość dla następnych pokoleń.
Były zrzucane na spadochronach za linią wroga, szkoliły się, podkładały materiały wybuchowe, uczyły się obsługi broni, szyfrowania, uwodziły, przemycały forsę, zdobywał tajne informacje. Jedne podróżowały po całym świecie na fałszywych paszportach inne siedziały w ukryciu. Były gotowe na wszystko. Niektóre potrafiły zostawić swoje dzieci i rodziny, inne były uzależnione od adrenaliny.

Te kobiety to prawdziwe agentki. Ich historie często kończyły się bardzo brutalnie i tragicznie ale ich życiorysy i przeżycia były tak zniewalające, że to po prostu trzeba przeczytać!!

Dla mnie ta książka mogłaby się nie kończyć! Poznacie tu historie wielu kobiet zajmujących się szpiegostwem od czasów jeszcze przed naszą erą, przez różne wojny w Europie, Afryce i USA po czasy dzisiejsze.
Mocna i rewelacyjna lektura!!

To książka, która was uwiedzie i jednocześnie podda wasz umysł torturom.

• Ciekawostki historyczne
  • The best of