Dublin

Tłumaczenie: Jarosław Ziętek
Wydawnictwo: Oficynka
Dublin
dasio72

Autor okrzyknięty irlandzkim Tarantino! Simon Dillon jest trzydziestoparoletnim nieudacznikiem-utracjuszem. Ciągle wyrzucany z kolejnej pracy, nadużywa alkoholu i narkotyków. Pewnego dnia budzi się w mieszkaniu przyjaciela z ładną Francuzką, zupełnie nie pamiętając poprzedniego wieczoru. Nagle okazuje się, że jest wplątany w wojnę narkotykową pomiędzy lokalnymi gangsterami a rosyjską mafią,...

Autor okrzyknięty irlandzkim Tarantino!
Simon Dillon jest trzydziestoparoletnim nieudacznikiem-utracjuszem. Ciągle wyrzucany z kolejnej pracy, nadużywa alkoholu i narkotyków. Pewnego dnia budzi się w mieszkaniu przyjaciela z ładną Francuzką, zupełnie nie pamiętając poprzedniego wieczoru. Nagle okazuje się, że jest wplątany w wojnę narkotykową pomiędzy lokalnymi gangsterami a rosyjską mafią, która próbuje przejąć biznes.
Dynamiczna akcja odbywa się w tzw. Bloom’s Day, kiedy to dzieje się „Ulisses” J. Joyce’a. Tak jak Bloom i Dedalus, Simon wykonuje trasę po dublińskich pubach, uciekając przed irlandzkimi i rosyjskimi bandytami. Jego wędrówka pozwala odsłonić zupełnie inne oblicze Dublina – miasta, w którym trwa bezpardonowa i bezwzględna walka o władzę i pieniądze.

źródło opisu: Oficynka

źródło okładki: Oficynka