100 kłamstw J. T. Grossa o żydowskich sąsiadach i Jedwabnem

Wydawnictwo: Von Borowiecky
historia
megakruker

''Wściekłemu, choć ujętemu w karby łagodnej stylistyki, antypolonizmowi Grossa nie da się zaprzeczyć. Dowodzi tego Jerzy Robert Nowak, zebrawszy liczne przykłady, delikatnie mówiąc, nieścisłości Grossa, dotyczących nie tylko sprawy Jedwabnego. Teraz Czytelnik ma możliwość poznać owe ''nieścisłości'' i odpowiedzieć na pytanie o przyczyny chorej nienawiści.'' - fragment książki.

źródło opisu: Von Borowiecky, 2001

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

Templariusz | 2018-12-29

Takie książki w dzisiejszych czasach, ataku na Polskę są niezbędne!

Krzysztof1993 | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Profesor Jerzy Robert Nowak podjął się bardzo wartościowego zadania, a mianowicie piętnowania karygodnych kalumnii pod adresem całego narodu polskiego, zawartych przez Jana Tomasza Grossa w jego „Sąsiadach” i „Upiornej dekadzie”. Zadania, co godne zauważenia, trudnego, zważywszy na zestawienie popularności publikacji Grossa, a profesora Nowaka.

U pewnych środowisk w Polsce wnet po publikacjach tychże książek pan Gross urósł do rangi „światowej sławy historyka”. Wszelako z socjologa Grossa historyk jak z koziej dupy trąba, za przeproszeniem. Pieczołowicie ujawnia to właśnie profesor Jerzy Robert Nowak, wskazując bezczelne uogólnienia, celowe pominięcia i zwykłe fałszerstwa (jednym pozwolę posłużyć się na koniec), byle tylko w złym świetle przedstawić przedwojennych Polaków. Co ważne, „100 kłamstw...” jest kopalnią różnych źródeł, mających za zadanie podbudować argumentację autora.

J. T. Gross posunął się nawet onegdaj do konstatacji, że powinno się przyjąć „postawę afirmującą”...

Szczepan | 2015-01-13

Więcej takich książek, żeby słowa Pana Michalkiewicza o ewentualnych roszczeniach nie miały takiego poparcia w działaniach zagranicznych rządów. Może organizacja hOLOKAUST będzie się pastwić nad innym Narodem. My Polacy mamy swoje problemy

Konkwistadorrr | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

"Polsko! Kiedyż wreszcie zrzucisz z siebie tę <<plugawą skorupę>> salonów warszawskich i krakowskich?!

To słowa na zakończenie tej książki, słowa autora.
Tą pozycję zaliczam do "mocnych" (a jestem już po lekturze "Przedsiębiorstwo holokaust"). To co napisał J. R. Nowak polecam dla wszystkich otrutych "Sąsiadami" Grossa, reszta ludzi myślących może to przeczytać z ciekawości, dowiedzieć się kim jest owy Gross tak naprawdę, a żaden z niego historyk tylko socjolog. Poza tym Nowak i tak się delikatnie z nim obszedł pisząc od czasu do czasu, że może on bidula po prostu metodologii historycznej nie zna. Nie, to świadome działanie Grossa, aż taki głupi nie jest, to cynik moim zdaniem albo zwykły nienawistnik.

Przyznam, że trochę mnie prof. Nowak ubiegł (w odniesieniu do początkowego cytatu), myślałem o czymś podobnym zaczynając opisywać moje wrażenia po tej lekturze. Jednak nie napisałbym "Polsko", ale o dużej części Polaków, bo mniejsza część zrzuciła uważam tą "plugawą...

fotyk | 2014-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zastanawiający jest brak opinii na temat tej książki... Jest to praca naukowa napisana z zachowaniem troski o źródła i wielkim poszanowaniem inteligencji czytelnika. Dotyczy problemu, o którym politycznie poprawnym jest wyznawanie poglądów kształtowanych przez media opiniotwórcze. A tu masz... Okazuje się, że główny oskarżyciel Polaków bezczelnie kłamie!