Powstanie Warszawskie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historia

Autor książki, komendant Główny Armii Krajowej przedstawia zasadnicze fakty i wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim, tak jak je widział i przeżywał a także decyzje i motywy działania, które do niego doprowadziły. Książka została napisana w 1945 r. z przeznaczeniem dla czytelnika angielskiego. Autor poprawił i uzupełnił tekst korzystając z archiwów Studium Polski Podziemnej, przygotowując wydanie w języku polskim.Generał Tadeusz Bór-Komorowski napisał rzetelnie udokumentowaną książkę, która daje prawdziwy obraz ówczesnej tragicznej rzeczywistości i świadectwo niezłomnej woli narodu walczącego o wolnosć.

boulinek11 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Książka powinna być lektura dla szkół średnich. Wyjaśnia dlaczego POwstanie musiało się odbyć, biorąc pod uwage sytuację w której znalazł się sam Bór komorowski

tuchol4 | 2016-12-27
Przeczytana: 2014 rok