Paszkwil Wyborczej. Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim

Wydawnictwo: Burchard Edition
historia
--- szechter

W 1993 roku "Gazeta Wyborcza" w artykule Michała Cichego napisała że Powstanie Warszawskie wybuchło po to aby dobić niedobitki Żydów z Powstania w getcie. Jest to odpowiedź historyka na to zniesławienie Powstania Warszawskiego i jego żołnierzy.

bafomet | 2015-05-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Poglądy bardzo przeze mnie szanowanego Leszka Żebrowskiego wyłożone na piśmie. Niestety, bardzo się zawiodłem stylem. W książce spodziewam się więcej przypisów, naukowych odniesień, warsztatu historyka. Tymczasem mamy kilkusetstronicową polemikę z oczywistą głupotą GW. Szkoda, bo spodziewałem się pozycji, która mogłaby przekonać nieprzekonanych, tymczasem jest to raczej pozycja na zasadzie miodu na serce przekonanych.

Martins | 2017-07-27

Publicystyka historyczna stanowiąca odpowiedź na kontrowersyjny artykuł (to chyba najbardziej delikatne sformułowanie jakiego można użyć) Michała Cichego zamieszczony w "Gazecie Wyborczej" w 1994 r. Mocno chaotyczne i chwilami zbyt rozstrzelone w tematach ogólnych (takich jak - komuniści o Powstaniu Warszawskim, historycy żydowscy o Powstaniu Warszawskim, poglądy Michnika et cetera). Swoją rolę demaskatorską co do mocno zmanipulowanych twierdzeń Cichego obarczających AK i NSZ odpowiedzialnością za mordy na Żydach w czasie powstania książka spełnia przez to tylko w pewnym stopniu.

Martins | 2017-07-26
Morales77 | 2016-11-06