ABC Oslo

Seria: ABC [Iskry]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320704677
Toy

SPIS TREŚCI: Aurora borealis, czyli zorza polarna Biel śniegu i błękit wody Chyże łodzie wikingów Dzieje wzlotów i upadku Egzamin dojrzałości Folk znaczy Naród Gemytt, czyli smak życia Hovedstaden Oslo Idee, państwo, polityka Jordbruk znaczy rolnictwo Koniec epoki? Legendy i fakty Malowniczy Zachód Nord-Norge Oświata i nauka Podróżnicy i odkrywcy Romantyzm i realizm Sportmakt Terytoria...

SPIS TREŚCI:

Aurora borealis, czyli zorza polarna
Biel śniegu i błękit wody
Chyże łodzie wikingów

źródło opisu: Iskry, 1982

źródło okładki: Nieznane

Darya | 2015-03-23
Przeczytana: marzec 2015

Jak tę książkę dobrze się czyta! Jestem naprawdę zachwycona stylem autora, który umie w niezwykle ciekawy sposób przedstawiać swoją obszerną wiedzę na temat Norwegii - jest to bowiem książka o całym kraju, a nie tylko o stolicy - i zająć czytelnika do reszty. Niestety ma (dla niektórych) sporą wadę, a dokładniej, wydana została w 1982 i dużo rozdziałów, przede wszystkim tych o gospodarce, jest obecnie przestarzałych. Oczywiście, pewnej grupie ludzi nie będzie to przeszkadzać, a może nawet okazać się cennym źródłem informacji, przeciętny czytelnik będzie jednak tylko przeglądał te fragmenty.
Mimo to, absolutnie warto zajrzeć do tej pozycji, jeśli chce się poszerzyć swoją wiedzę o Norwegii - jest naprawdę szerokim i dobrze napisanym vademecum.

Nadia | 2017-05-24
Gosia_Bunny | 2013-06-14