Książka kucharska włoskiej Mamy

Tłumaczenie: Małgorzata Korowaj
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Matacz

Na całym świecie włoska kuchnia jest synonimem nie tylko smacznych potraw, ale i domowej atmosfery. Proponujemy miłośnikom włoskich potraw specjalną "ucztę" - pięknie wydaną (na wzór domowych receptur) książkę kucharską autorską: przepisy włoskiej Mamy. Mama to imię nadane przez przyjaciół autorce książki, która swoimi potrawami wielu przyjaciołom zapewniła wspaniałe doznania kulinarne.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Matacz | 2013-04-27
Na półkach: Italia, Przeczytane, Kulinaria, 2013
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Ta niezwykła książka kucharska każdemu zapewni wiele wspaniałych doznań, zarówno smakowych jak i wizualnych. Jako że z założenia jest to książka podejmująca temat kuchni włoskiej to skupmy się na przepisach kulinarnych, a są one stosunkowo proste i smaczne. Nie ma tu jakiś futurystycznych kuchennych fajerwerków, gdyż jak na włoską Mamę przystało receptury są tradycyjne i klasyczne. Podoba mi się niewielka ilość przepisów na dania z owoców morza. Wiadomo, że w kuchni włoskiej to jeden z podstawowych produktów, ale w Polsce ciężko dostać dobrej jakości i świeże np. kałamarnice i tego typu morskie stwory, więc pominięcie przepisów z ich użyciem jest dobrym posunięciem.
Ciekawym rozwiązaniem jest ułożenie rozdziałów. Nie mamy standardowego: przystawka, zupa, obiad, deser... mamy natomiast: coś na piknik, coś na leniwe dni, coś wykwintnego itp. Moim zdaniem, interesujące urozmaicenie.
Jednak mam wrażenie, że w tej książce nie przepisy są najważniejsze - gdyż włoska kuchnia broni się...

Rockmargot | 2013-04-25
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Proste potrawy, smakowite zdjęcia, przepiękna opraca, przydatne i zabawne anegdotki -> czyli wszystko to, co składa się na dobrą książkę.

kaskus87 | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinaria