Zgłosuj na książki roku 2017

Klara Hokus. Magiczny Zaułek

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Cykl: Klara Hokus (tom 1)
Wydawnictwo: Hachette
Coven Road
Klementynka

Nowa seria dla dzieci, które uwielbiają Hanię Humorek i Harry'ego Pottera! Mogłoby się wydawać, że Klara Hokus to zwykła dziewczynka chodząca do przeciętnej szkoły i mająca zwyczajnych przyjaciół. Ale tak nie jest. Bo Klara ma pewien sekret. Jest czarownicą! Magiczny Zaułek Zazwyczaj małym dziewczynkom marzy się kariera księżniczki. Klara pragnie czegoś zupełnie innego: chce zostać...

Magiczny Zaułek
Zazwyczaj małym dziewczynkom marzy się kariera księżniczki. Klara pragnie czegoś zupełnie innego: chce zostać czarownicą! A poza tym zależy jej na tym, żeby wreszcie jakaś fajna rodzina zabrała ją z sierocińca... Wszystko się zmienia, gdy spotyka Lili. Czy dzięki niej uda się Klarze spełnić marzenia?

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/p,klara-hokus-magiczny-zaulek,1072.html

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/p,klara-hokus-magiczny-zaulek,1072.html

Narumi | 2013-10-06
Przeczytana: 05 października 2013

Moja córka Małgosia jest zachwycona przygodami Klary, polecam wszystkim, którzy potrzebują w swoim życiu odrobiny pozytywnej magii.

Zuzia Kazior | 2014-07-16
Przeczytana: marzec 2014

Mimo tego iż mam 14 lat bardzo mi się podoba ta seria polecam :)

Klementynka | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Książka Ruth Symes pt. „Klara Hokus. Magiczny Zaułek” opowiada o dziewczynce, która wydaje się inna niż wszystkie. A to dlatego, iż od najmłodszych lat jej największym pragnieniem jest zostanie czarownicą. Mieszka w sierocińcu, gdzie podrzucono ją, gdy była jeszcze maleńka. Chętnie ubiera się na czarno, wierząc w swoje nadprzyrodzone zdolności. Dlatego wszyscy trzymają się od niej z dala. Wszyscy oprócz… Sama, który podobnie jak ona, przejawia ekscentryczne zainteresowania, pasjonując się życiem żab, pająków i jaszczurek. Klara marzy o Idealnej Rodzinie, która mogłaby ją zaadoptować, jednocześnie akceptując jej fascynację światem magii. W końcu pojawia się szansa na to pod postacią panny Lili Strzygońskiej, która postanawia na próbę wziąć tę wyobcowaną istotkę pod swój dach. Na wieść o tym, Klara jest wniebowzięta i ciekawa nowego domu. Jakież spotyka ją rozczarowanie, gdy tam dociera. Wszystko wydaje się nudne, nie nosi w sobie ani krzty tajemniczości. Tylko, czy to aby nie są...

Nie tak dawno miałam okazję czytać książkę dla dzieci o wampirkach. Teraz kolej na czarownicę :) Muszę przyznać, że nawet spodobała mi się ta nietypowa tematyka i z przyjemnością poczytałabym również o jakiś dziecięcych wilkołakach czy duszkach. To naprawdę fajna odmiana i takie lektury są u nas mile widziane. I to właśnie w biblioteczce mojego dziecka. Alicja z przyjemnością słucha takich opowiadań. Ciekawe czy w przyszłości będzie czytała tego typu literaturę?
Jak już wspomniałam tym razem nasza mała bohaterka to czarownica. A w zasadzie jest nią dziewczynka, która bardzo, ale to bardzo chce nią zostać. Klara mieszka w sierocińcu i wśród dzieci, które się tam znajdują ma tylko jednego przyjaciela. Sam to chłopiec, którego poznała w zasadzie już w kołysce i w bardzo nietypowej sytuacji ;) I tak jak dziewczynka jest on troszkę nietypowym młodzieńcem. Klara uwielbia kolor czarny, upiorne stroje, wszystko co paskudne i obrzydliwe. Natomiast Sam to wielki miłośnik wszystkich zwierząt...

Monika | 2014-09-29

Mając w domu 3 dziewczynki czasem trudno trafić a gust każdej, jednak Klarcia od razu stała się literacka przyjaciółką moich gwiazd.

CookiesClaude | 2017-07-25
MajaBook112 | 2017-04-14