Coetzee. Przewodnik Krytyki Politycznej

Okładka książki Coetzee. Przewodnik Krytyki Politycznej Sławomir Masłoń
Okładka książki Coetzee. Przewodnik Krytyki Politycznej
Sławomir Masłoń Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biografia, autobiografia, pamiętnik
Krytyka Polityczna
2009-01-01
2009-01-01
Coetzee literatura południowoafrykańska

Okładka książki Reciprocities: Essays in Honour of Professor Tadeusz Rachwał Sławomir Masłoń, Agnieszka Pantuchowicz
Reciprocities:... Sławomir Masłoń,&nb...
Okładka książki Zobaczyć świat w ziarenku piasku... O przyjaźni, pamięci i wyobraźni. Tom jubileuszowy dla Profesora Tadeusza Sławka Adam Dziadek, Zbigniew Kadłubek, Sławomir Masłoń, Aleksander Nawarecki, Józef Olejniczak, Tadeusz Rachwał, Dariusz Rott
Zobaczyć świat... Adam Dziadek, Zbign...

Dla wielbicieli pisarstwa J.M. Coetzee detaliczna analiza paru wybranych powieści pisarza dokonana przez znawcę , krytyka literackiego , tym razem z pozycji zagadnień politycznych zawartych w Tych powieściach Coetzeego.

Ta malutka książeczka to przekład wydanej dwa lata wcześniej anglojęzycznej pracy Masłonia (Père-versions of the truth. The novels of J.M. Coetzee). Z jednej strony cieszy fakt, że istnieje krytyczne omówienie twórczości Coetzeego. Z drugiej zaś strony można zastanawiać się, czy przeczytanie książek Noblisty w kontekście psychoanalizy (Lacana!) pozwala lepiej zrozumieć jego twórczość, czy też jest raczej interpretacją dla samej interpretacji.

• Kulturoznawstwo, filozofia, psychologia etc.
  • Literatura - fikcja
  • Polityczne/zaangażowane