Klucze Królestwa. Zmagania o zwierzchnictwo nad światem pomiędzy Janem Pawłem II, Michaiłem Gorbaczowem i kapitalistycznym Zachodem

Wydawnictwo: Antyk
9788389920905
religia, papież, kościół
literatura faktu
wiking

To naprawdę ważna książka – pisze jeden z ludzi najbardziej zorientowanych w sprawach Kościoła – jego polityki wewnętrznej i zewnętrznych wyzwań jakie stoją przed Rzymem, ks. Malachi Martin był świetnie zorientowany w problematyce kryzysu Kościoła pisząc o tym w kolejnych książkach na wiele lat przed innymi. Ks. Malachi Martin poznał Trzecią Tajemnicę Fatimską (jest na ten temat cykl jego wystąpień w amerykańskiej stacji radiowej Art Bell, przemilczany ze względu na „kontrowersje” – ale aktualny zważywszy na ostatnie przyznanie papieża Benedykta XVI, iż jednak nie wszystko zostało ujawnione a sposób w jaki się to odbyło nie był satysfakcjonujący).

Dla nas Polaków najważniejsze, iż Autor nie pisze o Papieżu Polaku z pozycji dewocjonalnej (a w takim cukierkowo nieświadomym widzeniu tego pontyfikatu chcą nas utrzymać ci, którzy będą się roztkliwiać nad jakimiś drobiazgami n.p., czy miał udane wakacje w Dolomitach, pomijając wagę zagrożeń przed jakimi stanął i Kościół, i Piotr naszych czasów, wagę nie tylko rodzaju diagnozy jaką Papież postawił wobec drążącej Kościół choroby ale też i wagę zastosowanych przez Jana Pawła II metod leczenia ran Kościoła).

Co ciekawe ks. Malachi Martin wykazuje się niesamowitą – nie tylko jak na człowieka Zachodu – znajomością historii Polski i wskazuje na rolę jaką odgrywała w przeszłości i jaką ma jeszcze do odegrania.

źródło opisu: Wydawnictwo ANTYK, 2010

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_230163...»

Nie napiszę dokładnie o czym jest książka, z prostej przyczyny – ilość wątków zasługujących na przedstawienie jest zbyt duża. Jedno jest pewne, to wyjątkowa książka, wyjątkowego autora, który stara się przybliżyć czytelnikowi obraz świata pod koniec XX w. Autor skupił się na zmianach ekonomiczno – społecznych zachodzących w ciągu ostatnich 100 lat w ujęciu publicystyczno – naukowym. Przy czym język, którym się posługuje jest najwyższych lotów, czyta się z prawdziwą przyjemnością i z wypiekami. Autor dużo miejsca poświęca historii Polski, a pisze o niej tak jak nikt od czasów Sienkiewicza – i to nie są puste słowa.
Malachi opisuje 4 najważniejsze ruchy wywodzące się od najwspanialszych architektów dusz, są to:
1. Karol Marks: urodził się w żydowskiej rodzinie w niemieckim Trewirze 5.05.1818r. Szybko przeszedł od nieprzetrawionego judaizmu dzieciństwa do krótkiego, ale żarliwego okresu luteranizmu, na który przeszła za jego namową cała rodzina. Marks, nie będąc filozofem, musiał...

book_formula | 2015-07-03
adogop | 2017-10-02