Sercu na ratunek

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
zdrowie, poradnik
zdrowie, medycyna
Jewel

Spośród chorób układu krążenia największym wrogiem ludzkości jest miażdżyca - stwierdzają autorzy książki. Wychodząc z tego założenia wyjaśniają niezwykle przystępnie, na czym polega związek miażdżycy z zawałami serca (z anatomicznego, fizjologicznego i biochemicznego punktu widzenia). Poświęcają przy tym wiele uwagi czynnikom zagrożenia (m.in. otyłości, nadciśnieniu, cukrzycy, nałogowi palenia) oraz profilaktyce, a także - co jest szczególnie cenne - nowym możliwościom leczenia zawałów. Książka ukazuje trud i piękno dociekań badawczych, odkrywania tajemnic żywego organizmu.

źródło opisu: www.literacki24.pl

źródło okładki: www.literacki24.pl