Na skrzydłach czasu

Wydawnictwo: Novae Res
powieść polska

12 sierpnia 2008 roku Maida i jej chłopak Aleks jedzą śniadanie. W odwiedziny przychodzi do nich kolega o imieniu Ragner. Maida zostawia mężczyzn samych, idąc na górę do płaczącej Sary – swojej córki. I wtedy słyszy strzał... To Ragner strzelił do Aleksa, a teraz chce zabić ją. Niespodziewanie w pokoju, gdzie Maida szuka schronienia, pojawia się młody nieznajomy i ratuje ją z opresji. Dla...

To Ragner strzelił do Aleksa, a teraz chce zabić ją. Niespodziewanie w pokoju, gdzie Maida szuka schronienia, pojawia się młody nieznajomy i ratuje ją z opresji. Dla Aleksa jest już jednak za późno na pomoc – nie żyje.

Tajemniczy wybawca, który okazuje się być opiekuńczym aniołem Maidy, przekonuje ją, że mężczyznę można uratować. Trzeba tylko cofnąć się w czasie i zmienić kilka decyzji.

Tak więc Maida ma znowu siedemnaście lat i dopiero zaczyna swój związek z Aleksem... Szybko przekonuje się, że niemal wszystko w jej życiu jest kłamstwem…

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/na_skrzydlach_czasu,druk

eMka_Bezunia | 2017-06-17
Przeczytana: czerwiec 2017

Co za beznadzieja. Przeczytana jakoś tak - 2 lata temu i ponowne podejście teraz. I wniosek ten sam – beznadzieja

Jasmine | 2013-07-15
Przeczytana: 11 lipca 2013

Książka to historia wędrówki. To droga, którą przemierza czytelnik, aby dotrzeć do majaczącego gdzieś w oddali horyzontu. Na końcu tej przygody powinniśmy czuć satysfakcję, może rozrzewnienie z powodu pożegnania z postaciami, które napotkaliśmy w międzyczasie, może radość i przyjemność. Ale żeby czuć w sobie coś, co kazało wspiąć się na szafę po ulubionego miśka – worek treningowy i go znokautować?

No, cóż droga, którą była debiutancka książka Aleksandry Kromp „Na skrzydłach czasu” okazała się być wyboista i męcząca. O ile obiecujący wiele opis zapowiadający treść i całkiem ładna okładka kusiły mile spędzonym czasem, o tyle zostały one jedynymi jasnymi punktami pośród wędrówki w ciemnościach, jakimi była książka.

Pomysł opierał się na przeniesieniu w czasie przez anioła stróża głównej bohaterki. Powieść rozpoczyna się od sceny w domu Maidy i jej męża. Aleks zostaje śmiertelnie postrzelony przez swojego przyjaciela, a Maida cudem uchodzi z życiem, chowając się z dzieckiem w...

Elenaj | 2013-06-06
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Zawsze w takich przypadkach,zastanawiam się,kim jest człowiek,który decyduje o wydaniu tak beznadziejnej książki,co nim kieruje ,czy ma jakąkolwiek wiedzę literacką?
Na miejscu wydawcy wywaliłabym takiego osobnika z posady,lub przeniosła na stanowisko ciecia.
Trzeba kochać książki,żyć literaturą,czuć ją pod skórą,mieć instynkt literacki,nosa - by piastować tak odpowiedzialną funkcję,jaką jest "przesiewacz tytułów "[pewnie ma to fachową nazwę,ale mnie odpowiada ta]

Ja wiem ,że tu i teraz rządzi niepodzielnie Pani Komercja .Sama czasem dla rozluźnienia intelektu ,oddam się we władanie jakiegoś kiczowatego romansu ,ale są jakieś granice .
W księgarniach pełno takiego badziewia.Ile czasu trzeba stracić , by oddzielić ziarno od plew i znaleźć jakąś perełkę.
A teraz krótko o książce:
Treść -kompletnie bez sensu.
Styl - dwunastolatki
Dialogi - podnoszą mi ciśnienie.

Paulina Kwiatkowska | 2013-04-17

Thrillery to gatunek, po który sięgam wyjątkowo rzadko, gdyż jego czytanie muszę sobie dawkować. Tym razem postanowiłam skusić się jednak na pozycję pt. ,,Na skrzydłach czasu” Aleksandry Kromp. Z twórczością autorki zapoznałam się po raz pierwszy, więc nie za bardzo wiedziałam, czego spodziewać się po twórczości pisarki.

Maida od lat była związana z Alexem, mieli 5-miesięczną córeczkę. Pewnego dnia jednak wszystko miało się zmienić. Partner kobiety nie działał legalnie, Ragmer otrzymał polecenie, aby go zabić. Miała także zginąć Maida i ich dziecko. Kobietę udało się jednak uratować. Cofnęli się o 4 lata wstecz, kiedy bohaterowie mieli się dopiero zapoznać. Być może bohaterce udało się zmienić przyszłość…

Coraz więcej powstaje książek z motywem anioła, który pojawia się w najbardziej odpowiednim momencie, czy elementem przenoszenia się w czasie, aby zdarzenia, które miały już miejsce, potoczyły się inaczej. Pomysł jest jeszcze o tyle nowatorski, że nie znudził się czytelnikom,...

Martyna_Mosley | 2013-05-26
Przeczytana: 01 maja 2013

Historia zaczyna się w 2008 roku, rankiem, gdy Maida i Aleks szykują się na nadchodzący dzień. Niespodziewanie do ich domu, przychodzi ich przyjaciel Ragner by porozmawiać z Aleksem. Maida zostawia ich samych i idzie do ich córki. Nikt nie spodziewa się niczego złego, lecz staje się coś strasznego. Ragner zabija Aleksa i zamierza to samo zrobić z resztą rodziny. Nieoczekiwanie Maida zostaje wybawiona z opresji. W pokoju jej córki pojawia się postać (anioł) nie z tego świata imieniem Mandir. Wymawia on słowa, które dają Maidzie nadzieję w tak strasznej chwili. Okazuje się, że wystarczy cofnąć się w czasie, a da się uratować Aleksa.

Cofamy się w czasie o cztery lata. Maida znów ma siedemnaście lat i jej związek z Aleksem dopiero nabiera tempa. Dziewczyna pamięta całą swoją przyszłość, ale wie, że kilka rzeczy musi naprawić, by historia się nie powtórzyła. Maida pragnie uratować Aleksa, którego kocha i z którym ma dziecko. Jednak na jej drodze staje chłopak Mandir (człowiek, nie...

matra2710 | 2013-04-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Thriller to gatunek, który wyobrażam sobie, jako trzymający w napięciu, przerażający i posiadający emocjonujące zdarzenia, może jakąś kapkę kryminału. Muszą być w nim jakieś przerażające stworzenia, które gdy tylko o nich pomyślimy zaczniemy się bać. Według mnie to są warunki, jakie musi spełnić powieść żeby być nazywana mianem thrillerem.

Maida i Aleks jedzą zwykłe śniadanie, rozpoczynające na pozór zwykły dzień. W odwiedziny przychodzi do nich zwykły kolega- Ragner. Dziewczyna idzie do pokoju, w którym śpi Sara, bo słyszy jej zwykły płacz. Nagle słyszy zwykły strzał… zaraz, zaraz zwykły strzał? Coś tu jest nie tak. Okazuje się, że to Ragner strzelił do Aleksa, a teraz idzie zabić ją. Z opresji ratuje ją jej anioł. Maida musi przenieść się w czasie i zaczynać związek z Aleksem od nowa.

Książka „Na skrzydłach czasu” jest nazwana nie wiem, z jakiego powodu mianem thrillera. Dla mnie była powieścią obyczajową. Nie było w niej żadnego momentu, w którym bym się bała. To jest dużym...

assina | 2013-09-30

Kiedy przeczytałam recenzję, koniecznie chciałam mieć tą książkę w swojej biblioteczce. Wcale nie żałuję swojej decyzji, bo bardzo dobrze zrobiłam, że wreszcie ją kupiłam i przeczytałam. Książka na początku jednak niestety nie zachwyca. Akcja toczy się bardzo szybko, ale zbyt wiele rzeczy nie jest wyjaśnionych (byłam też zaskoczona tym jak lekko Maida uwierzyła Mandirowi i o nic go nie pytała. Ale potem - że tak powiem - uwierzyłam w tą książkę. W sumie cała historia toczy się przy jednym momencie i wielu rzeczy trzeba się po prostu domyślać. Jednak naprawdę "Na skrzydłach czasu" Aleksandry Kromp przypadła mi do gustu, czyta się ją swobodnie i lekko. Podobało mi się bardzo zakończenie jakiego użyła autorka. Zrobiła nietypowy happy end, czemu wzrosło moje uznanie do książki.

MałaPisareczka | 2013-04-01
Przeczytana: 29 marca 2013

Ostatnimi czasy mam w zwyczaju oglądać film przed snem. Obojętnie jaki - czy to najnowszy, czy to najstarszy, ważne żeby mi się spodobał. W Wielki Piątek postawiłam na polską komedię Ile waży koń trojański. Film niezwykle ciekawy, przywołujący uśmiech na twarzy - polecam. Jak pewnie wszyscy dobrze wiecie (a jeżeli ktoś jeszcze nie wie, niech obejrzy) akcja opiera się na przeniesieniu w czasie przez główną bohaterkę. Zosia postanawia naprawić dawne błędy z przeszłości. Podobne zadanie ma Maida, główna bohaterka debiutanckiej powieści Aleksandry Kromp.

Fabuła skupia się na dobrze znanym wszystkim zagraniu - m.in. we wspomnianym przeze mnie filmie, jak i setkom książek. Marzenie naprawiania dawnych błędów jest schowane w pdświadoomości każdego z nas. Lecz ostrzegam, że tym razem będzie inaczej. Pani Aleksandra Kromp wcale nie skupia się, by na każdym kroku przypominać sobie o dawnych krokach, by postawić je następnie w inną stronę. Główna bohaterka tylko na początku historii skupia...

Lena | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

To nie powinno być wydane. Rozumiem pisanie nastolatek dla siebie i publikowanie na forach, ale po co tak nieudolną grafomanię powielać drukiem? Brawo za okładkę i opis, niestety na tym kończą się zalety tej pożal się boże publikacji. To nie jest powieść, to żałosne próby osoby niedojrzałej, o ograniczonym słownictwie, infantylne, zdradzające brak wiedzy. Do tego ta irytująca maniera nadawania kretyńskich imion i budzące chichot wyobrażenia piszącej (bo nie pisarki) na temat świata przestępczego... Nie, jeśli masz więcej niż 16 lat, nie trać czasu i nie otwieraj tej pozycji.

Ressa | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 05 marca 2014

Bardzo mi sie spodobało a najbradziej zachwycił mnie ostatnie 3 linijki:
-Przecież wiesz
-Ale chciałbym to usłyszeć
-Nie, nie ma żadnej różnicy
Ciekawa książka, przyjemnie się ją czytało.Spodobało mi sie połączenie anioła i gangsterstwa w jednej skiążce :)