Skarby Podlasia

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Kreator
Skarby Podlasia
przygodowa
Edyta

Poznaj przygody grupy znajomych, którzy postanowili znaleźć ukryty na Podlasiu skarb. Ich perypetie okraszone zostały mnóstwem kunsztownych opisów wyjątkowej przyrody tego regionu. Znajdziesz tu wiele ciekawostek historycznych i bajań charakterystycznych dla północy Polski. Autor nie pozwala nam nawet na chwilę złapać oddechu i prowadzi w szaleńczym tempie przez przygody mające miejsce w Tykocinie, Choroszczy, Białymstoku, Supraślu i innych urokliwych miejscach ukazujących wyjątkowość północno-wschodniej Polski. Tym samym prezentuje unikalne połączenie powieści przygodowej z przewodnikiem krajoznawczym. Dzięki licznym ilustracjom jeszcze lepiej uda Ci się poczuć klimat opisywanych miejsc. Odkryj skarby, o których nawet nie śniłeś.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Kreator

źródło okładki: Antykwariat Literacki24

Marek | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Spore rozczarowanie. Miałem nadzieję na ciekawy, zbeletryzowany przewodnik po Podlasiu, dostałem naiwną powiastkę przygodową okraszoną kilkoma opisami miast i miasteczek oraz pseudo erudycyjnymi, politpoprawnościowymi wynurzeniami autora. Słabiutkie to. Jedyną jaśniejszą stroną książki, wydają się być opisy przyrody, których niestety jest zdecydowanie zbyt mało. A swoją drogą, nigdy bym nie podejrzewał, że kiedyś czytając kolejną powieść, zatęsknię za opisami przyrody :o)

Aleksander | 2015-06-17
Przeczytana: czerwiec 2015