Antologia poezji radzieckiej. Tom I-II

Tłumaczenie: przekład zbiorowy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja Literatury Radzieckiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
poezja

Antologia poezji radzieckiej prezentuje w bogatym wyborze wiersze około dwustu poetów różnych pokoleń z całego obszaru Kraju Rad; niemal połowa z nich to poeci dwudziestu kilku narodowości niesłowiańskich. Obok twórców, których poezja stanowi dzisiaj klasyczny, choć wciąż żywy kanon, takich jak Błok, Majakowski, Chlebnikow, Jesienin, Pasternak, Achmatowa, Cwietajewa i in., znajdzie tu czytelnik również najciekawsze indywidualności poetyckie młodszego pokolenia poetów radzieckich.

źródło opisu: Wewnętrzna strona okładki książki

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/

Adrian Korzeniewski | 2013-02-26