Bob Marley - Przyszłość To Początek

The future is the beginning. The Words and Wisdom of Bob Marley
Bob Marley
muzyka
Michał

Książka Boba Marleya, pełna aforyzmów, wiedzy, przypowieści, poezji i zwykłych rozmów. Może to niewielka książeczka, ale zawierająca wielką logikę Rastafarianizmu. To Bob, jakim był, jakim jest, jakim zawsze będzie - przemawiający do Ciebie. Książka przygotowana została przez fundację Rity Marley, Tuff Gong Books, z przedmową Cedelli Marley – przy jej tworzeniu współpracował Gerald...

Książka przygotowana została przez fundację Rity Marley, Tuff Gong Books, z przedmową Cedelli Marley – przy jej tworzeniu współpracował Gerald Hausman, redaktor \"Kebra Nagast: The Lost Biblie of Rastafarian Wisdom and Faith from Ethiopia and Jamaica\", specjalista do spraw kultury karaibskiej i kultury rastafariańskiej.

W tej jedynej w swoim rodzaju książce, słowa legendy reggae Boba Marleya (wśród nich wiele nigdy niepublikowanych w formie książkowej) zebrane zostały zebrane z wycinków prasowych dekorujących ściany domu Marleya przy Hope Road 56 w Kingston na Jamajce.

Mądrość Boba Marleya płynie nie tylko z jego piosenek, ale także z jego poetyckich wypowiedzi w wywiadach, które niosą jego ponadczasowe przesłanie wiary, jedności i miłości.

źródło opisu: http://www.axismundi.pl/1,33,Przyszlosc-to-poczatek

źródło okładki: http://www.axismundi.pl/1,33,Przyszlosc-to-poczatek

Puma | 2013-11-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, (2013)
Przeczytana: 27 listopada 2013

"Moje serce się cieszy, że tak dużo rośnie silnych dreadów. To przyszłość. Będzie dobrze... to początek."

Książka, którą można przeczytać w godzinkę. Ale jest to też pozycja do której warto wrócić. Wyjątkowe znaczenie będzie miała szczególnie dla fanów Boba Marleya, bo ukazuje ona całą magię Nesty. Kilkakrotnie się uśmiechnęłam, bo słowa, które wypływają z jej stron są naładowane wielką dawką optymizmu, nadziei i radości czyli tym wszystkim co miał w sobie Marley.

goodvibestyla | 2015-05-15

Bardzo dobra pozycja dla fanów Boba Marleya,zawarte w niej cytaty i anegdoty są świetnie dobrane.

Dominika | 2017-08-18
Kuba Puchajda | 2017-07-21