Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego

Seria: Szlaki ludzi ciekawych
Wydawnictwo: Bezdroża
Running the Amazon
Matacz

Przetłumaczona na kilkanaście języków i zaliczona do setki największych podróżniczych bestsellerów wszech czasów opowieść o jednej z najgłośniejszych ekspedycji XX wieku. Przedstawia historyczną wyprawę Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który zdołał przepłynąć Amazonkę od źródeł do ujścia, kilometr po kilometrze. Została zrekonstruowana na podstawie notatek Joe Kane’a – jedynego z członków międzynarodowej ekipy, który dotrzymał kroku niestrudzonemu podróżnikowi podczas trwających niemal sześć miesięcy zmagań z nieokiełznanym żywiołem.

Dowodzeni przez Polaka bohaterowie zmierzyli się z największą rzeką globu, przez sto siedemdziesiąt dni przemierzając górskie bezdroża, niedostępne kaniony i słynną, amazońską dżunglę, na przemian w pontonie i w kajaku. Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego to pełna liryzmu opowieść o przyjaźni, ambicji i pragnieniu pokonania własnych ograniczeń, której dopełnieniem są m.in. fantastyczne zdjęcia Zbigniewa Bzdaka.

źródło opisu: Bezdroża, 2011

źródło okładki: www.bezdroza.pl

Wspaniała opowieść nie tylko o przygodzie, która zresztą tutaj podana jest na wszelki możliwy sposób, ale także o męskiej przyjaźni, trudach własnego "ja" i pokonywaniu swoich barier. Polecam każdemu rządnemu przygody, amatorowi, bądź wyjadaczowi... Lektura do której na pewno zerknąć trzeba:)

Paździoch | 2013-10-22

Książka o prawdziwej przygodzie i prawdziwych podróżnikach, a nie gogusiach w hipsterskich okularach, którzy opisują przygody związane z rezerwacją taniego biletu i piciem kawy w obcym mieście.

tk1221 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Próba charakteru,
Książka jest świetna. Z każdym pokonanym zakrętem rzeki lepiej poznajemy uczestników wyprawy, ich słabości i charaktery. Wielki szacunek dla autora, który płynąc po 12 h dziennie, czasem w ekstremalnych warunkach miał siłę by jeszcze na koniec dnia robić notatki. Reporterska rzetelność i doskonały styl sprawia, że nie można oderwać się od czytania. Płyniemy razem z uczestnikami, boimy się kolejnych przeszkód i cieszymy z pokonanych przeciwności. Nigdy nie wiadomo co zdarzy się za kolejnym zakrętem - przygoda, nuda czy śmierć.

Han | 2016-05-18

Prawdziwa przygoda. Piękne opisy. Warto przeczytać.
Tylko pamiętaj - tam nie zawsze pada ;)

patrycjaa | 2016-08-15

Nigdy nie zapomnę tej książki,pamiętam,że jeszcze będąc na studiach zamiast uczyć się na egzamin ja czytałam i płynęłam razem "z nurtem Amazonki". Książka niezwykle motywuje i uczy,że zawsze należy dążyć do celu,a poza tym, a może przede wszystkim to niezwykła przygoda i wspaniałe osiągnięcie Polaków.

RudaDama | 2017-05-31
Dawid | 2017-03-12