arturo

Mieczysław Lepecki zabiera nas kolejny raz do Ameryki Południowej, gdzie na początku lat 20 XX wieku odbył pełną przygód podróż po południowych stanach Brazylii.
W czasach, gdy pierwsi biali osadnicy nieśmiało wdzierali się na tereny panujących tam wówczas Indian, niestrudzony podróżnik przemierza dżungle i stepy tego egzotycznego kraju.

źródło opisu: własny opis

Marcin Napierała | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Muszę przyznać, że ciekawie czytało się opis podróży odbytej po Brazylii w latach 20-tych XX w. Relacja z podróży spisana jako pamiętnik, czyta się ciekawie (zwłaszcza wyrazy w formie gramatycznej z tamtych lat). Warto sięgnąć do takich pozycji, z których też przy okazji można się dowiedzieć o ciekawych informacji.