Pink Floyd. Psychodeliczny fenomen

Wydawnictwo: InRock
Pink Floyd, Piotr Kosiński
muzyka
geokuba

Wszystko o zespole Pink Floyd od początku do 1994 roku.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jkulig | 2017-03-28

Pierwsza polskojęzyczna biografia Pink Floyd, która w chwili wydania wypełniła lukę na naszym rynku, ale, niestety, bardzo się zestarzała. Dziś, kiedy mamy po polsku wiele innych, bardziej szczegółowych książek na ten temat, ta zupełnie się nie broni.

Wojciech Gołębiewski | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Z Wikipedii:
".....angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Londynie, Ich twórczość, początkowo klasyfikowana jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach nabrała cech rocka progresywnego. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych. Sprzedali na całym świecie ponad 250 milionów albumów...."

Wśród książek o nich Wikipedia jak najbardziej wymienia omawianą pozycję, jako wydaną w 1991, a poprawioną w 1994; i tą poprawioną ja dysponuję. O autorze nie udało mnie się nic dowiedzieć więc musi wystarczyć, że jest profesjonalnym fanem zespołu, co wynika z solidności opracowania książki. Bo książka jest, jak młodzi mówią "zajebiście" szczegółowa i dopracowana.
My, czyli "Pink Floyd" i ja, znamy się tylko ze słyszenia i to ...

Marthe | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobra pozycja dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć niełatwą przecież historię Pink Floyd. Orski próbuje dosięgnąć sedna konfliktu między Watersem a resztą grupy, co nie przeszkadza mu w szerokim analizowaniu muzycznych dokonań Floydów. Chciałoby się wznowienia uwzględniającego ostatni album - "Endless River"...

ares2012 | 2013-09-06

Może być.

Pam | 2011-07-09
Przeczytana: 05 lipca 2011

Bardzo szczegółowo napisane, jednak dobrze mi się czytało.
Wiele ciekawych rzeczy dowiedziałam się na temat zespołu Pink Floyd, który kocham, inspiruje mnie, no i w ogóle.
Roger Waters i tak jest dla mnie geniuszem i fenomenem całej grupy. Mimo sporu z Gilmourem, którego też lubię i cenię jako muzyka.
Polecam fanom!

thortillaa | 2011-06-04

Jestem fanką Pink Floyd od pierwszego miesiąca życia, przez mojego tatusia, który puszczał Dark side of the moon przynajmniej 3 razy w tygodniu, więc kiedy posiadłam wyjątkową umiejętność czytania siegnęłam po tę książke.

Onomatopeicznie | 2011-03-14

Ah, ta mała czcionka... Pisana na maszynie do pisania... Przeniosła mnie w inne czasy, czułam się, jakbym czytała coś zakazanego, niedozwolonego.
Książka jest bardzo dokładna, autor chyba niczego nie pominął. Czasami to trochę przeszkadzało i denerwowało, ale książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie.