Pink Floyd. Psychodeliczny fenomen

1994-01-01
1983-01-01
Pink Floyd Piotr Kosiński

więcej Więcej

Książka ukazała się w czasach, gdy tego typu wydawnictw praktycznie nie było na polskim rynku. Zaspokajała więc potrzebę zdobycia nieco większej ilości informacji na temat Pink Floyd. Poza tym nie była polską wersją jakiejś angielskiej czy amerykańskiej biografii, tylko została napisana przez Polaka. Co też wydaje się być zaletą. Jestem świadom, że później pojawiły znacznie...

Pierwsza polskojęzyczna biografia Pink Floyd, która w chwili wydania wypełniła lukę na naszym rynku, ale, niestety, bardzo się zestarzała. Dziś, kiedy mamy po polsku wiele innych, bardziej szczegółowych książek na ten temat, ta zupełnie się nie broni.

Z Wikipedii:
".....angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Londynie, Ich twórczość, początkowo klasyfikowana jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach nabrała cech rocka progresywnego. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w ...

Bardzo dobra pozycja dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć niełatwą przecież historię Pink Floyd. Orski próbuje dosięgnąć sedna konfliktu między Watersem a resztą grupy, co nie przeszkadza mu w szerokim analizowaniu muzycznych dokonań Floydów. Chciałoby się wznowienia uwzględniającego ostatni album - "Endless River"...

Może być.

Bardzo szczegółowo napisane, jednak dobrze mi się czytało.
Wiele ciekawych rzeczy dowiedziałam się na temat zespołu Pink Floyd, który kocham, inspiruje mnie, no i w ogóle.
Roger Waters i tak jest dla mnie geniuszem i fenomenem całej grupy. Mimo sporu z Gilmourem, którego też lubię i cenię jako muzyka.
Polecam fanom!

Jestem fanką Pink Floyd od pierwszego miesiąca życia, przez mojego tatusia, który puszczał Dark side of the moon przynajmniej 3 razy w tygodniu, więc kiedy posiadłam wyjątkową umiejętność czytania siegnęłam po tę książke.

Ah, ta mała czcionka... Pisana na maszynie do pisania... Przeniosła mnie w inne czasy, czułam się, jakbym czytała coś zakazanego, niedozwolonego.
Książka jest bardzo dokładna, autor chyba niczego nie pominął. Czasami to trochę przeszkadzało i denerwowało, ale książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie.

• Muzyka
  • Muzyczne