Piękny ogród 3-Warzywa owoce i zioła z własnego ogrodu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
flora i fauna

Ostatnia część książki to przewodnik po ogrodzie użytkowym. Przedstawiono tu zasady uprawy wielu popularnych oraz mniej znanych warzyw, liczne gatunki ziół przyprawowych i leczniczych. W rozdziale dotyczącym drzew i krzewów owocowych podano wskazówki ułatwiające wybór odmian, a następnie sadzenie i pielęgnowanie tych roślin, tak aby dawały dorodne plony. Uzupełnieniem tego tomu jest opis różnych typów szklarenek ogrodowych, uwagi co do ich budowy i wyposażenia, a także ogólne informacje dotyczące uprawy pod szkłem.

ewasia | 2016-07-19