Kraków

Wydawnictwo: Kluszczyński

Do Krakowa, historycznej stolicy Polski, rokrocznie przybywają miliony turystów. Nęci ich zarówno bezcenny zespół zabytków, jak również niepowtarzalna atmosfera kulturalnej metropolii. O najwyższej klasie tego pierwszego najlepiej świadczy fakt, że historyczne centrum miasta wraz z Wawelem znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO już w roku 1978, wśród pierwszych dwunastu wpisanych na nią obiektów. Kraków jednakże to nie tylko te najcenniejsze zabytki, to miasto pełne uroczych zakątków, pięknych uliczek, dzielnic o bogatej historii oraz niezwykłych legend. Znajdują się tu miejsca mniej eksponowane, ale całkowicie niepowtarzalne – podobnych na próżno by szukać gdzie indziej – zaliczyć do nich można choćby krakowskie kopce czy unikatowy zespół fortyfikacji, znany jako Twierdza Kraków. O tym wszystkim opowiada niniejsza książka – dzięki niej Czytelnik trafi zarówno do kościoła Mariackiego i zamku królewskiego na Wawelu, jak również do podgórskiego fortu św. Benedykta czy do "starej" Nowej Huty. Interesującym uzupełnieniem publikacji jest jej ostatni fragment, poświęcony atrakcjom okolic Krakowa.

źródło opisu: http://www.kluszczynski.com.pl/u_more.php3?b=240&id=1360579893473402

źródło okładki: http://www.kluszczynski.com.pl/u_more.php3?b=240&id=1360579893473402

nightowl | 2015-09-27
Paulina Tasarz | 2013-02-11